Anasayfa » ALINTI » SMS: Bir “Dev”rin Sonuna Doğru -Mu-
SMS: Bir “Dev”rin Sonuna Doğru -Mu-

SMS: Bir “Dev”rin Sonuna Doğru -Mu-

SMS: Bir “Dev”rin Sonuna Doğru -Mu-20 yıl boyunca basitlik, hız, kullanım kolaylığı, uyumluluk gibi özelliklerle dikkati çeken SMS, yıllarca hızla büyüyen cep telefonu kullanıcılarının iletişiminde temel bir araç haline geldi. Ancak SMS’in helvasını pişirip yiyeceğimiz günler de yaklaşmakta.

ItWorld ile NetworkWorld‘de geçen haberlere göre SMS’in sonu gittikçe yaklaşıyor. Bu süreci hızlandıran nedenlerin başını, günümüz mobil teknolojisinin kullanıcılara sunduğu kolaylıklar çekiyor. Daha da genişletmek gerekirse; telefonların birçoğunun kablosuz bağlantı desteği, internet bazlı mesajlaşma servislerinin yaygınlaşması, -Facebook Messenger, WhatsApp, Twitter, iMessage, vb.- mobil internet kullanımının daha ucuza sağlanabilmesi ile kullanıcılar için SMS, artık daha az önem arz ediyor.

Bu sitelerdeki haberlerde ayrıca; başta ABD olmak üzere birkaç ülkede SMS kullanımında ciddi düşüşler dikkat çekerken; bir SMS’in dünya ortalama ücreti 11 cent olarak kabul edildiğinde, ünlü Amerikan operatör Verizon’un standart SMS ücreti 40 cent. Ayrıca Verizon’un yıllık 240 dolara sınırsız mesajlaşma seçeneği bulunuyor. Diğer ülkelerde de benzeri düşüşler görülebiliyor.

Dünyada bu durum mevcutken; ülkemizde operatörlerin sunduğu cazip fırsatların da etkisiyle; SMS halen en çok kullanılan iletişim araçlarının başını çekiyor. Söz gelimi; aylık 9 liraya 11000 SMS ya da 9,9 liraya 12000 SMS ya 10 liraya 10000 SMS atmak mümkün.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir