Anasayfa » ALINTI » Twitter Ünlülere Para Kazandırıyor
Twitter Ünlülere Para Kazandırıyor

Twitter Ünlülere Para Kazandırıyor

Twitter Ünlülere Para KazandırıyorReklamın televizyon, radyo ve basılı medyayla sınırlı kalmadığı çağımızda, ünlüler gündem yaratma güçlerini artık sosyal ağlarda da kullanıyor. Dünyada Kim Kardashian, Charlie Sheen, Christiano Ronaldo, Lady Gaga ve 50 Cent gibi isimler Twitter hesaplarını birer ajans aracılığıyla reklam mecrası olarak kullanıyor. Dünyaca ünlü birçok uluslararası marka da, ünlü isimlerin hayranlarına başta Twitter olmak üzere bu ağlarla ulaşıyor. Ünlülerin, sosyal ağ hesaplarını reklam mecrası olarak kullanma trendi sonunda Türkiye’ye de geldi.

KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYOR

Türkiye’de de ilk kez kurulan Celebrity Sosyal Medya Ajansı, ünlülere profesyonel hizmet veriyor. Sosyalstar.com adresi üzerinden hizmet veren ajans, Türkiye’den 40 ünlü isimle markaları bir araya getiriyor. Ama gizlilik nedeniyle bu ünlülerin isimleri açıklanmıyor. Ajans; hem ünlülerin sosyal ağları doğru kullanmasına destek veriyor, hem de doğru projelerle reklam geliri kazanmalarını sağlıyor. Ünlüler, tıpkı televizyonda olduğu gibi sosyal mecralardan da reklam karşılığı bir gelir elde ediyor. Fakat bu yapılırken, ünlünün hayranlarını, yani takipçilerini rahatsız etmeyen bir yaklaşım yürütülüyor.

TWEET BAŞINA 8 BİN $ ALIYOR

Twitter’da 7 milyondan fazla takipçisi olan Amerikalı ünlü TV yıldızı Kim Kardashian, markalarla anlaşmalı olarak attığı her tweet başına 8 bin dolar alıyor. Yaklaşık 3.5 milyon takipçisi olan ünlü oyuncu Lindsay Lohan ise tweet başına yaklaşık 3 bin dolar alıyor. Markalarla anlaşmalı olarak attığı tweet’lerden hatırı sayılır miktarda para kazanan bir başka isim ise Paris Hilton…

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. o kadar paraları var hala gözleri doymuyor. twitter gibi masum ve kişisel bir mecradan bile para kazanmaya çalışıyorlar. sonra bunlar korsan korsan diye ağlayınca samimi gelmiyor işte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir