Anasayfa » ALINTI » Women’s Health, Pinterest’e Reklam Vermeyi Başardı

Women’s Health, Pinterest’e Reklam Vermeyi Başardı

Pinterest bünyesinde reklam ve benzeri tanıtımların yapılmasına izin vermeyen bir platform. Ancak ünlü dergi Women’s Health bu duvarı aşmayı başardı. Okurlarına Forevermark Diamonds adlı firmanın görselleri ile Sparkling Summer adında oluşturacakları bir başlık sayesinde özel bir partiye katılma şansı sunan dergi, bu sayede başka bir firmanın reklamını yapmış olacak. Sitenin trafiğinde yüzde 25’lik bir ivmenin gerçekleşmesi beklenirken, çift taraflı bir kazanç sağlanmış olacak.

Sosyal medya üzerinden yapılan reklamların, reklamverene çok ciddi zararlar verebileceği de bilinen bir gerçek. Tanıtımın öznesi olan ürünün fanatikleri şayet reklamın üslubunu beğenmezse, proje bir anda ters tepebiliyor. Dergiler gibi daha çok editörleri tarafından yolu çizilen mecralarınsa sosyal medyayı dikkatli bir biçimde kullanıp, söz konusu trafiği kendilerine çevirmeleri gerekiyor.

Women’s Health şimdiden Procter & Gamble gibi bir dünya devine reklam çalışması satmış durumda. Dergi, kendine ait 1 milyonu aşkın Twitter takipçisini, iki hafta boyunca birden fazla Twitter partisine yönlendirerek, büyük hediyler ve yarışmaların hayata geçmesini sağlayacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir