Anasayfa » ALINTI » Apple’dan Facebook’a Transfer…
Apple'dan Facebook'a Transfer...

Apple’dan Facebook’a Transfer…

Apple'dan Facebook'a Transfer...Apple‘ın eski kullanıcı arayüzü tasarım yönetmeni Chris Weeldreyer, artık Facebook‘un bir çalışanı. Apple’a 2003’de katılan Weeldreyer, bundan sonra Facebook’daki tasarım takımını yönetecek.

Facebook’un aradığı kişi genel olarak bir yönetici rolünü üstlenecek olsa da, şirketin tasarım işini ele alacak birine de ihtiyaç var. Weeldreyer’in LinkedIn sayfasında listelediği yetenekleri arasında kullanıcı arayüzü tasarımı, kullanıcı deneyimi, etkileşim tasarımı, mobil uygulamalar, mobil uygulama tasarımı, ürün geliştirme, mobil uygulama tasarımı, ürün geliştirme ve ürün tasarımı bulunuyor. Dolayısıyla Weeldreyer, Facebook’un aradığı özelliklere sahip görünüyor.

Facebook’un Weeldreyer’i tercih etmesinde mobil uygulamalardaki tecrübesi de rol oynamış olabilir. Zira şirket, mobil uygulamalarında kalite ve kullanım kolaylığı alanlarında eleştirilmişti. Mobil cihazların kullanımının giderek arttığını düşündüğümüzde, Facebook’un bu konuya önem vermesi anlamlı görünüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir