Anasayfa » ALINTI » Apple’dan Facebook’a Transfer…
Apple'dan Facebook'a Transfer...

Apple’dan Facebook’a Transfer…

Apple'dan Facebook'a Transfer...Apple‘ın eski kullanıcı arayüzü tasarım yönetmeni Chris Weeldreyer, artık Facebook‘un bir çalışanı. Apple’a 2003’de katılan Weeldreyer, bundan sonra Facebook’daki tasarım takımını yönetecek.

Facebook’un aradığı kişi genel olarak bir yönetici rolünü üstlenecek olsa da, şirketin tasarım işini ele alacak birine de ihtiyaç var. Weeldreyer’in LinkedIn sayfasında listelediği yetenekleri arasında kullanıcı arayüzü tasarımı, kullanıcı deneyimi, etkileşim tasarımı, mobil uygulamalar, mobil uygulama tasarımı, ürün geliştirme, mobil uygulama tasarımı, ürün geliştirme ve ürün tasarımı bulunuyor. Dolayısıyla Weeldreyer, Facebook’un aradığı özelliklere sahip görünüyor.

Facebook’un Weeldreyer’i tercih etmesinde mobil uygulamalardaki tecrübesi de rol oynamış olabilir. Zira şirket, mobil uygulamalarında kalite ve kullanım kolaylığı alanlarında eleştirilmişti. Mobil cihazların kullanımının giderek arttığını düşündüğümüzde, Facebook’un bu konuya önem vermesi anlamlı görünüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

MarkeFront Genel Müdürü Aytaç Mestçi, 25 Mayıs’ta gerçekleşen Dijital Evrim Teknoloji Platformu’nda “Online İtibar ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir