Anasayfa » ALINTI » Dikkat! 9 Temmuz’da İnternetiniz Kesilebilir!
Dikkat! 9 Temmuz’da İnternetiniz Kesilebilir!

Dikkat! 9 Temmuz’da İnternetiniz Kesilebilir!

Dikkat! 9 Temmuz’da İnternetiniz Kesilebilir!Bu sayede bilgisayarınızda adres çözümlemesi yapmaya çalıştığınızda saldırganlar tarafından yönetilen IP adreslerine yönleniyorsunuz. Daha önce Zemana tarafından analizi paylaşılan TDL (TDSS, Olmarik ve Alureon) serisi bu zararlının en büyük yayılım kanallarından birini oluşturuyor.

Zararlı DNS sunucularını yöneten 8 kişinin FBI tarafından Estonyada yakalanmasına müteakip DNS sunucuları FBI’ın kontrolü altına alındı. Sunucuların kapatılması halinde enfekte bir çok sistem devre dışı kalacağı için FBI tarafından bu konuda çalışmak üzere DCWG çalışma grubu kuruldu.

Sunucuların kapatılma tarihi olarak da 9 Temmuz belirtiliyor.

Bu tarihe kadar bilgisayarınızın DNS ayarlarını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Aksi takdirde bu tarih itibariyle internet bağlantınız kesilecektir. Çünkü DNS ayarlarınız bu serverlar üzerine ayarlı ve FBI bu serverları kapatacak…

DNS Ayarlarınızı aşağıdaki adrese girerek hiç bir program yüklemeden kontrol edebilirsiniz :

http://www.zemana.com/TR/CheckDNS

Bu adrese girdiğinizde yeşil olarak resimdeki gibi gösteriyorsa, bilgisayarınız temiz demektir. Eğer bu bağlantıda kırmızı bar ile sisteminizde bu zararlı tespit edilirse, temizlemek için; Zemana AntiMalware’ı bilgisayarınıza ücretsiz olarak yükleyebilir ve sisteminizi temizleyebilirsiniz.

Dikkat! 9 Temmuz’da İnternetiniz Kesilebilir!Dikkat! 9 Temmuz’da İnternetiniz Kesilebilir!

 

Kim bilir belki yüz binlerce belki de milyonlarca bu zararlının bulaştığı bilgisayarlardan biri olabilirsiniz!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.