Anasayfa » ALINTI » Facebook’un Kıyameti 2020’de Gelecek
Facebook'un Kıyameti 2020'de Gelecek

Facebook’un Kıyameti 2020’de Gelecek

Facebook'un Kıyameti 2020'de GelecekDünya üzerindeki 900 milyon insan düzenli olarak Facebook’a giriyor. Dünya internet tarihinde böyle bir sayıya hiç bir sosyal ağ ulaşamadı ve büyük ihtimalle ulaşamayacak da. Bu yüzde ‘Facebook artık çökmez’ gibi bir düşünceye girebilirsiniz. Uzmanlar ise bunun tersini düşünüyorlar.

Ironfire Capital yatırım şirketi uzmanlarından Eric Jackson, sosyal ağ devinin en geç 2020 yılında, mevcut şartlar değişmez ise, batacağını söylüyor. Tabii burada ‘batmak’taki kasıt, günümüzdeki Yahoo gibi olmak. Yahoo bugün de oldukça değerli ve kâr eden bir şirket, fakat piyasa değeri ve kazançları zirve yaptığı 2000 yılının sadece yüzde 10’u kadar.

Mobilde bana bir çare

Facebook’u artık çok fazla kişi cep telefonları ve tabletlerden kullanıyor. Standart tarayıcılardaki Facebook için şirketin pek çok reklam gösterme seçeneği var, fakat hala mobil tarafta doğru, düzgün bir gelir kapısı yok Facebook’un. Bu durum böyle sürerse, Eric Jackson’ın iddiasına göre şirketin kârı her geçen gün azalacak.

Borsaya açılıp hezimete uğrayan Facebook yılda 1 milyar dolar kadar kâr elde ediyor. Piyasa değeri ise 100 milyar dolar olarak gösteriliyordu. Google ise yıllık 40 milyar dolar civarı kâr elde ediyor. Piyasa değeri 250 milyar dolar civarında. Artık Facebook’un asıl değerini (tabii işleri toparlanmazsa) siz hesaplarsınız.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. 2020 mi yuh. yandık desene o kadar sürer mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir