Anasayfa » ALINTI » Google TV Dünyaya Açılıyor
Google TV Dünyaya Açılıyor

Google TV Dünyaya Açılıyor

Google TV Dünyaya AçılıyorGoogle’ın televizyon için geçtiğimiz sene başında tanıtılan Google TV sistemi görünüşe göre pes etmek yerine daha fazla atılım yapma peşinde. Sony‘nin Google TV ürünü NSZ-GS7  tanıtıldı. Akıllı bir kumandaya sahip olan Google TV kutusu, içinde Google TV yazılımıyla birlikte geliyor ve televizyona HDMI bağlantı kablosuyla bağlanıyor.

Yaklaşık olarak 200 dolar civarında fiyata sahip olacak olan Sony NSZ-GS7modeli ile Google, Amerika‘da televizyonları biraz daha akıllı hale getirmeyi planlıyor. Aynı zamanda NSZ-GP9  isimli model de Sony tarafından Blu-ray player‘a sahip olarak üretildi. Bu modelin ise fiyatının 300 dolar civarında olması bekleniyor.

 

Dünyaya açılıyor

Asıl haber ise Google TV‘nin artık dünyaya açılacak olması. Bugüne kadar sadece Amerika ve İngiltere’de hizmet veren Google TV, ilk aşamada birkaç ülkeye birden açılacak ve bir nevi saha araştırması yapacak. GoogleTV’nin geleceği ülkeler arasında Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hollanda ve Meksika bulunuyor. Bu ülkelere Google TV sevkiyatının Ekim ayında gerçekleştirileceğini de belirtelim.

Google TV, televizyon yayınının yanı sıra uygulama mağazasına sahip olduğu için her zaman güncellenen bir yapıya sahip. Google TV için yayımlanan uygulamalar ile televizyondan oyun oynamak, dergi okumak, bilgisayara bağlanmak gibi seçenekler mümkün. Google TV’nin ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir