Anasayfa » ALINTI » Hiç Duymadığınız 10 Sosyal Ağ

Hiç Duymadığınız 10 Sosyal Ağ

Eğer yeni sosyal deneyimler yaşamak, ilgi alanlarınız doğrultusunda hedefe odaklı yeni sosyal ağlara üye olmak istiyorsanız size aşağıda sıralayacağımız çok az bilinen 10 sosyal ağa bir göz atın deriz.

Care2 – Hayırseverler için Sosyal Ağ: Sitenin girişinde “Fark Yarat” yazıyor ve platformun tasarımı da buna doğru orantılı hazırlanmış. 19 milyon üyesi bulunan site, hayvanlara yardımdan sanata, barıştan politikaya kadar ilgi alanlarına sıkı sıkıya bağlı birçok kişiyi barındırıyor.

Dogster / Catster – Hayvan Besleyenlerin Sosyal Ağı: Bu sosyal ağ, adında da anlaşılacağı üzere kedi köpek tutkunlarına hitap ediyor. İki sitede de çevrimiçi dergi bulunuyor ama halka açık bölümlerinde evcil hayvanınız için profil oluşturabiliyorsunuz. Sadece bununla da kalmayıp gruplar oluşturup, hayvan bakımı hakkında bilgilerinizi paylaşabiliyorsunuz. İki sitenin de toplam 3 milyon kullanıcısı mevcut.

My Last Wish – Son Arzusunu Dile Getirmek İsteyenlerin Sitesi: Bu yeni sayılabilecek iOS uygulaması ölmeden önceki son arzularını paylaşmak isteyen insanları bir araya getiriyor. Kullanıcılar son arzularını Dilek Duvarına göndererek birbiriyle arkadaşlık yapıyorlar. Üyeler ayrıca uygulama dışındaki iletişim adreslerini paylaşabiliyor.

Wiser – Teknoloji Tutkunu Çevrecilerin Sitesi: Wiser’ı kuran ekip siteyi daha uzun ömürlü bir dünya isteyen kişilerin bir araya geldiği bir köye benzetiyor. Sosyal ağın 70,000’den fazla üyesi var ve bu sene beşinci yılını kutluyor. Üyelerin çevre koruması hakkında konuşup, paylaşımlarda bulunduğu ilginç bir site.

Untappd – Sosyal Bira Erbabının Sitesi: Untappd mobil tabanlı bir sosyal ağ. Üyeler en sevdikleri bira markası, biranın nerede içilmesi gerektiği gibi bilgileri paylaşıyor. Foursquare’de olduğu gibi bir bara, restorana ya da pub’a girdiğinizde check-in yapabiliyorsunuz. iOS ve Android cihazlarda bu sosyal ağdan faydalanabilirsiniz.

ComicSpace – Çizgi Roman Hayranlarının Mabedi: Site girişinde de “ComicSpace çizgi roman severleri için bir sosyal ağdır.” Diye çok açık amacını belirtiyor. Hem çizgi roman yazarları hem de çizgi roman severler bu sitede buluşuyor. Birbiriyle çizgi roman sitelerinden ve orijinal internet çizgi romanlarından haberdar ediyorlar. Son verilere göre sitenin 89,584 üyesi bulunuyor.

CafeMom – İnternet Tutkunu Annelere Özel: CafeMom annelerin internetteki buluşma noktası. Site ebeveynlik ve çocuk bakımı hakkında bir sürü bilgi vermekle kalmıyor aynı zamanda milyonlarca annenin birbiriyle sohbet etmesini de sağlıyor. Sitede videolar ve oyunlar da mevcut.

Cyloop – Yeni Medya Müzisyenleri İçin: Cyloop elindeki geniş müzik ve video kütüphanesiyle kullanıcılarının kendine özel müzik deneyimleri yaşamasını sağlıyor. Milyonlarca müzik parçasını bir araya getirerek sevdiğiniz müzisyenleri takip edebilirsiniz. Cyloop ayrıca internet aracılığıyla yeni yetenekler keşfetmek isteyen plak şirketlerine de aracı olabilir.

Book-in-a-Week – Azimli Yazarlara Özel: Her ayın ilk haftası boyunca sitenin eğitim sistemini kullanarak içinizdeki yazma isteğini geliştirebilirsiniz. Sitede size yardımcı olacak ve motivasyon sağlayacak birçok kaynağa ulaşmakla kalmayıp aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

FastLoop – Dijital Atletlere Özel: Fastloop her branştan ateletin bir araya geldiği özel bir sosyal ağ. Kendi topluluklarınızı kurup, yeni insanlarla tanışabilir ve takım arkadaşları edinebilirsiniz. Antrenman programlarını paylaşarak, başkalarının bu konu hakkında yazdıklarını okuyabilirsiniz. Ayrıca düzenli spor yapıyorsanız kendi istatistiklerinizi başkalarınınkiyle karşılaştırmanız da mümkün.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir