Anasayfa » ALINTI » Mobil Facebook Kullanıcısı Kimdir?
Mobil Facebook Kullanıcısı Kimdir?

Mobil Facebook Kullanıcısı Kimdir?

Mobil Facebook Kullanıcısı Kimdir?Zamanımızın en popüler ve sık kullanılan sosyal medya kanalı Facebook’un mobilde de aktif olan kullanıcıları genel kullanıcılara göre, yaşam tarzı ve sosyal ekonomik konularda farklılık gösteriyor. Türkiye’de 30 milyondan fazla kişi internet üzerinden, bu oranın %42’si olan 13 milyondan fazla kişi mobil üzerinden Facebook’u aktif olarak kullanıyor. 2.406.906 milyon kişi mobil Facebook’u iPhone ile, 1.664.100 kişi Android ile, 826 bin kişi de iPad ile kullanıyor.

Mobil cihazlardan Facebook’u %25 oranla en fazla ziyaret eden şehir olan İstanbul’u, Ankara ve İzmir takip ediyor. Genel ile kıyaslandığında %2 oranla kadınların ve %53 oranla bekarların mobilde daha aktif olduğu görülüyor. Gençler Facebook hesaplarını mobil cihazlarından ziyaret ediyor. Yaş kırılımlarına bakıldığında Facebook 13-18 yaş arasındaki kişiler tarafından %29, 19-25 yaş arasındaki kişiler tarafından %38 oranında kullanılıyor.

Kullanıcıların ilgi alanları arasında en fazla markalar göze çarparken; diziler, müzik grupları, topluluklar da ilgi gösterilen alanlar arasında yerini alıyor. 377bin mobil Facebook kullanıcısı BMW markasına, 731 bin kişi Nike markasına ve 647 bin kişi Nokia markasına ilgi gösterdiği görülüyor.

Dönemin popüler dizilerinden Kuzey Güney 546.000, Muhteşem Yüzyıl 429.000, Fatmagül’ün Suçu Ne? 253.000, Behzat Ç. İse 247.000 kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Mobil Facebook Kullanıcısı Kimdir?

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.