Anasayfa » ALINTI » Nike’ın Twitter Kampanyası İngiltere’de Yasaklandı
Nike’ın Twitter Kampanyası İngiltere’de Yasaklandı

Nike’ın Twitter Kampanyası İngiltere’de Yasaklandı

Nike’ın Twitter Kampanyası İngiltere’de Yasaklandı

İngiltere’nin reklam denetleme kurulu ASA (Advertising Standards Authority) ismi açıklanmayan bir kaynaktan gelen bir şikâyet üzerine araştırma başlattı. Gelen şikâyette Rooney’in gönderdiği tweet’in reklam olup olmadığının anlaşılmadığı söyleniyordu.

ASA konuyla ilgili: “#ad etiketi kullanmak bile üyeler için yeterli olacakken böyle bir detayın Nike gibi bir firma tarafından göz ardı edilmesi şaşırtıcı.” diyor. “Önce dikkatlerinden kaçmış olabileceği ihtimalini düşündük ama tweet’te hakikaten reklam olduğunu belirten hiçbir ibare yoktu.”

ASA böylece ilk defa bir Twitter reklam kampanyasını yasaklaşmış oldu.

Bu yılın başlarında Asa bu defa Snickers’ın Rio Ferdinand ve Katie Price ile yürüttüğü reklam kampanyası için inceleme başlatmış ama kurallara aykırı bir duruma rastlamamıştı.

Twitter ise Nike’ın reklam kampanyasının yasaklanmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ama daha önce Paris Hilton gibi ünlülerin tweet’lerini binlerce dolara satması hakkında sorulan sorulara şirketin CEO’su Dick Costolo “Kullanıcıların tweet’leri kendilerine aittir. Nokta. Yani insanlar tweet’leriyle ne isterse yapabilirler. Bizim de kalkıp işin içinde para varsa olmaz diyecek halimiz yok.” cevabını vermişti.

Ama tweet’lerde reklam etiketi olmayınca işler biraz karışıyor anlaşılan.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir