Anasayfa » ALINTI » Oyun Yapımcıları Google+’tan Çekilmeye Başladı
Oyun Yapımcıları Google+’tan Çekilmeye Başladı

Oyun Yapımcıları Google+’tan Çekilmeye Başladı

Oyun Yapımcıları Google+’tan Çekilmeye BaşladıSosyal ağda yeni üyelerine birçok yeni oyun sunuyordu. Ama Google+ nedense bir türlü istenen ilgiyi görüp atlama yapamadı. Derken Pinterest çıkageldi ve Google+’ın önüne geçti.

Zaten sayısı az olan Google+ oyunlarının yapımcıları da artık bu ortamdan kendilerine fayda geleceğine olan inançlarını yitirmiş olacaklar ki yavaş yavaş çekilmeye başladılar. Son olarak EA’nın PopCap bölümü tarafından geliştirilen Bejeweled Blitz dünden itibaren sosyal ağdan çekildi. Bejeweled ile birlikte Wooga’nın da Diamond Dash ve Bubble Island gibi oyunlarını Temmuz başında çekmesi bekleniyor. Yine aynı şirket Mayıs ayında da Monster World’ü sosyal ağdan kaldırmıştı.

Oyun geliştiricilerinin Google+’ı terk etmelerinin en büyük nedeni Facebook’ta aynı oyunların çok daha fazla kişi tarafından oynanıyor olması. Aynı oyuncularında tekrar aynı oyuna başka bir sosyal ağda başlamak istememesi.

Şu an Google+’ta kırka yakın oyun buluyor. Ama geliştiriciler çekilmeye devam ederse Google kullanıcıların ağını daha aktif kullanmasını teşvik etmek amacıyla elden geçirmek zorunda kalabilir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir