Anasayfa » ALINTI » Şifreniz Ne Kadar Güvenli!
Şifreniz Ne Kadar Güvenli!

Şifreniz Ne Kadar Güvenli!

Şifreniz Ne Kadar Güvenli!İster bilgisayarınızda, ister internet üzerinde hepimizin şifre ile koruduğumuz pek çok farklı hesabımız var. Bu hesapların güvenliğini sağlayan şey ise iki sorudan oluşuyor. İlki kullanıcı adı veya e-posta adresiniz. Art niyetli bir kişinin e-posta adresinizin veya kullanıcı adınızın ne olduğu bulması son derece kolay. Böylece güvenliğinizi sağlamak adına geriye sadece şifreniz kalıyor. Peki şifreniz sizin en hassas bilgilerinizi korumak için yeterince güçlü mü? İşte size şifrenizin ne kadar güçlü olduğunu biliyor musunuz? İşte öğrenebileceğiniz 5 farklı ve ücretsiz araç…

Strength Test

Bu şifre testi, kullandığınız şifrenin yan yana gelen karakterlerin ne kadar rastlantısal olduğunu ölçecek şekilde geliştirilmiş. Eğer şifreniz içerisinde tekrar eden veya belli bir sırlamayı takip eden karakterler varsa şifrenizin güvenliği de düşük çıkacaktır.

Microsoft Safety And Security Center

Microsoft’un da kendi şifre güvenliği test etme aracı var. Bu site üzerinden şifrenizin ne kadar güçlü olduğunu test edebileceğiniz gibi ayrıca Microsoft’un güvenlik ve şifre seçimi konusundaki farklı makalelerini de yine aynı adreste bulabilirsiniz.

How Secure Is My Password

Şifrenizi test etmek için internet üzerinde bulabileceğiniz en sadece sitelerden biri. Karmaşık algoritmalar, farklı değerlendirmeler olmadan bu site üzerinden şifrenizin standart bir masa üstü bilgisayarı ile ne kadar sürede kırılabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu sitede eğer çok güçlü bir şifreyi deneyecek olursanız daha önce adını bile duymadığınız çok uzun zaman birimlerini de belki de ilk defa görebilirsiniz.

Test Your Password

Şifrenizin ne kadar kuvvetli olduğunu test etmeniz için tasarlanmış olan bu site aynı zamanda test sonucunda hayal kırıklığına uğrayanları da unutmamış. Sayfanın sağ tarafında test alanı yer alırken, sol bölümde ise size farklı özelliklerini belirleyebileceğiniz bir şifre üretme aracı sunulmuş.

The Password Meter

İnternet üzerinde yer alan en popüler şifre test araçlarından biri olan The Password Meter, girmiş olduğunuz şifrenin tüm özelliklerini tek bir sayfa üzerinden gösterebiliyor. Şifrenizin güçlü veya zayıf olduğunu neye göre değerlendirdiğini gösteriyor olması da önemli bir artısı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir