Anasayfa » ALINTI » YouTube’un Yeni Tasarımını Gördünüz mü?
YouTube'un Yeni Tasarımını Gördünüz mü?

YouTube’un Yeni Tasarımını Gördünüz mü?

YouTube'un Yeni Tasarımını Gördünüz mü?Sanal dünyanın vazgeçilmez adreslerinden olan ve Mayıs ayında 7. yaşını kutlayan gözde platform YouTube çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Android işletim sistemli akıllı telefonlar için mobil yazılımını güncelleyen yetkililer, diğer yandan online video düzenleme aracını yenileyerek daha dinamik ve kolay kullanılabilir hale getirmişti.

Şimdi ise tasarım üzerinde yoğunlaşan ekibin çalışmaları nihayet ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz kış mevsiminden itibaren yeni YouTube üzerinde çalışan mühendisler -belli bir gruba- tasarımı kullanıma açtı.

Buna göre sosyal entegrasyon ve kanallara ağırlık verilen yeni dizaynın sol bölümdeki menüsünde üyesi olduğunuz kanallar mevcut. Sağ sütunda önerilen videolar bulunurken ana akış ekranında ise izlediğiniz kanallardan derlenen rastgele bir sıralama söz konusu.

YouTube'un Yeni Tasarımını Gördünüz mü?

YouTube'un Yeni Tasarımını Gördünüz mü?

Kullanıcıların seçtikleri kanallardaki popüler videoların yanı sıra her saniye eklenen yeni içeriklerden de haberdar olmasını isteyen yönetim, bunun için kanalları bir adım öne çıkartmış.

Genel yapı itibariyle çok büyük bir değişikliğin olmadığı site son güncellemeyle birlikte bir adım daha Google Plus’a benzemiş. Şimdilik sınırlı sayıda internet kullanıcısına yansıtılan yeni tasarımın kısa süre içerisinde herkes için kullanıma açılması bekleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir