Anasayfa » ALINTI » Facebook Fotoğraf Yükleme
Facebook Fotoğraf Yükleme

Facebook Fotoğraf Yükleme

Facebook Fotoğraf YüklemeEskiden yani Facebook olmadan önce insanlara gelin bir site açacağız, sizden gelip fotoğraflarınızı buraya yükleyeceksiniz deselerdi, emin olun kimse yüklemezdi. Bugünkü makalemde sizlere fotoğraflarımızın güvenliğinden ve paylaşılmasından bahsedeceğim. İlk olarak yüklediğimiz tüm fotoğraflar Facebook tarafından sunucularına bir daha hiç silinmemek üzere kayıt ediliyor.

Fotoğraflarımızın 3. şahıslarla paylaşılması konusuna gelince, bu konu hakkında tabi ki çeşitli dedikodular var ancak; en kuvvetli iddia Facebook’daki bilgilerimizin gerektiğinde güvenlik birimleri ile paylaşıldığıdır. Geçenlerde izlediğim bir videoda, Facebok güvenlik amirinin yaptığı açıklama da şu ifadeleri kullandı: “ Gerektiğinde kullanıcıların bilgilerini güvenlik güçleri ve istihbarat birimleri ile paylaşıyoruz, paylaştık.” Bu ifadeleri duyduğumda anladım ki, fotoğraflarımızın her biri yurt dışındaki istihbarat birimleri ile paylaşıyorlar. Ve biz bunlardan habersiz bir şekilde onlara bu bilgileri kendi istediğimiz ile veriyoruz.

Fotoğraf paylaşımlarında daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatır, fotoğraflarınızı paylaştığınız kişileri “Gizlilik Ayarları” sekmesinden değiştirmenizi öneririm.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Uyarı açısından güzel bir noktaya temas etmişsiniz ancak paylaşılan kişilerin değiştirilmesi ne yazık ki sadece facebook ekibi dışındakiler ile ilgili çözüm olabilir, facebook serverlarına yüklenen tüm fotoğraflara ekibin – ve dolayısıyla güvenlik güçlerinin- erişimi mümkündür…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.