Anasayfa » ALINTI » Facebook Hesap Çalınmasını Önlemek
Facebook Hesap Çalınmasını Önlemek

Facebook Hesap Çalınmasını Önlemek

Facebook Hesap Çalınmasını ÖnlemekHiç düşündünüz mü? Benim hesabımı nasıl çaldılar diye. Şimdi sizlere bu insanlar genel olarak nasıl hesap çaldıklarını ve bizlerin bunlara karşı ne gibi önlemler almamız gerektiğini anlatacağım.

1- Fake hesaplar

Hacker iş başında öncelikle bir sahte hesap açarak insanlarla ile iletişime geçiyorlar. Bu hesaplar genel olarak güzel bayan isimleri ve resimleri kullanılarak açılıyor. 1, 2 gün sizlere yakın olurlar devamlı sohbet ederler sizin teklif etmenizi beklerler ve güveninizi kazanırlar. Daha sonra ise hesabınızın şifresini bir bahane yolu ile sizden isterler. Bakarsınız ki hesabınız elinizden gitmiş. Bu yüzden hiç kimseye şifrenizi vermeyiniz.

2- Bağlantı linkler

Tanımadığınız bir insan size link gönderiyor ve bu linkte sizin resminiz paylaşılmış diyerek sizin o linke tıklamanızı sağlıyor daha sonra bilgisayarınıza virüs girerek şifrenizi çalınmasına neden oluyor. Asla yabancı birinden gelen linklere tıklamayın.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir