Anasayfa » ALINTI » Facebook Spool’u Satın Aldı
Facebook Spool'u Satın Aldı

Facebook Spool’u Satın Aldı

Facebook Spool'u Satın AldıFacebook artık birçok internet kullanıcısının hayatında yer edinmiş durumda. İçerik paylaşım vasıtasıyla oluşturulan samimi yapının yanı sıra farklı alanlarlarda da üyelerine hizmet veren servis, özellikle geliştirlen ek uygulamalarla çeşitli fonksiyonları aynı çatı altında topluyor.

Son olarak Android uygulamasını güncelleyerek “İste” butonu ile yeni bir gelir modeli peşinde olan Facebook’un, ek olarak 1 milyar dolara satın aldığı Instagram’ın internet tarayıcılarından kullanılabilecek online versiyonu için çalışma içerisinde olduğu konuşuluyor.

Facebook Spool'u Satın Aldı

Şu sıralar site bünyesinde dolanan bir virüs yüzünden sıkıntılı süreç içerisine giren sosyal ağ şimdi ise yeni bir satın alma ile karşımızda.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Facebook, geçtiğimiz gün -2010’da eski Google çalışanı tarafından kurulan-Spool‘u bünyesine kattığını duyurdu. İsmi sanal dünyada çok fazla bilinmeyen platform gerek yazı gerek görsel içerikleri kaydederek daha sonra istediğiniz bir zamanda çevrimiçi ya da çevrimdışı incelemenize imkan sağlıyor.

Facebook Neden Spool’u Seçti?

M.Zuckerberg’ün bu adımı aslında sistemi Facebook’a entegre etmek istemesinden ya da Spool’un dikkat çeken bir başarıya sahip olmasından kaynaklanmıyor.

Daha önce gerçekleştirilen Glancee, Karma ve Face.com birleşmelerinde olduğu gibi yine yetenek avına çıkan sosyal ağ, siteden ziyade daha çok bünyesinde çalışan ve mobil konusundaki deneyimleriyle dikkat çeken ekibin peşine düştü.

Alanında kendini kanıtlamış mühendisleri Facebook’a transfer eden Zuckerberg böylelikle ilerleyen dönemlerde başlatılacak projeler için şimdiden altyapı oluşturmaya başladı.

Artık sosyal ağ kavramını her geçen gün genişletmeye devam eden sitenin önümüzdeki süreçte sürpriz servis ve yeniliklerle karşımıza çıkması olası gözüküyor. Bakalım Facebook’un aklında nasıl bir plan var, bekleyip göreceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir