Anasayfa » ALINTI » Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik
Facebook'tan İlişki Durumuna Özel Yenilik

Facebook’tan İlişki Durumuna Özel Yenilik

Facebook'tan İlişki Durumuna Özel YenilikDünyada olduğu gibi ülkemizde de aktif olarak kullanılan sosyal ağ devi Facebook çalışmalarını son dönemde hayli arttırdı. 

Türkiye’de yaklaşık 31 milyon kişinin üye olduğu servis son olarak Zaman Tüneli’ni kullanan marka sayfalarını mobil platformlara taşıdı. Kısa süre önce ise Yahoo ile sonu gelmeyen patent davasında anlaşarak önemli bir sorunu geride bırakan site diğer taraftan yeni butonu “İste” ile finansal açıdan farklı bir gelir modeli benimdesi.

Gerek tasarım anlamında gerek fonksiyonel özellikler bakımından çeşitli güncellemeler yaşayan Facebook şimdi de özel günlerin üzerinde yoğunlaştı. Genel anlamda doğum günü ya da yapılacak bir etkinlik hakkında çalışan bildiri sistemi şimdi daha özele girmeyi hedefliyor. Bu kapsamda revizyona uğratılan sistem artık daha aktif rol alacak. Herhangi bir arkadaşınız ilişki durumunu “Evli” ya da”Nişanlı” olarak değiştirdiğinde ilgili gelişme ana akış ekranının yanı sıra sağ üst menüden de yayınlanacak. Kişilerin bu tarz özel günlerini daha fazla arkadaşına duyurmak isteyen yetkililer belirtilen durum güncellemelerini etkinlik bölümünde yayınlayarak tebrik mesajlarında bir artışın olmasını hedefliyor.

Ayrıca bu sayede kopan veya kesintiye uğrayan arkadaşlık bağlarınıgüçlendirmek isteyen Facebook, günümüzde birçok üyenin -başta doğum günü olmak üzere- çeşitli etkinlikleri sosyal ağ üzerinden takip ettiğini belirtiyor. Bu yüzden adeta yeni bir iletişim trendi olan site kişilere daha fazla alanda hizmet vermek istiyor.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir