Anasayfa » ALINTI » Google, Amelia Earhart’ı Andı
Google, Amelia Earhart'ı Andı

Google, Amelia Earhart’ı Andı

Google, Amelia Earhart'ı AndıABD’li Earhart, 115 yıl önce, 24 Temmuz 1897 tarihinde ABD’nin Kansas eyaletinde dünyaya geldi. Earhart, 1932 yılında Kanada’nın Newfoundland bölgesinden Kuzey İrlanda’ya tek başına uçmayı başardı. Genç pilot, bu başarısını, doodle’da gösterilen Lockheed Martin yapımı Vega 5b uçağıyla elde etti.

ABD’li pilot, 1937 yılında Pasifik Okyanusu üzerinde, Howland Adası yakınlarında uçarken kayboldu. Dünyanın etrafını denizlerin üzerinden dolaşmaya çalışırken kayıplara karışan Earhart’ın uçağına ait hiç bir iz bulunamadı. Yine Lockheed Martin üretimi olan 10 Electra modeli uçağıyla esrarengiz bir şekilde kaybolması, Earhart’ın ününe ün kattığı gibi ismini de efsaneleştirdi.

Earhart, ilk uçuşunu 23 yaşında, California, Long Beach’te gerçekleştirdi. ABD’li pilot, ilk uçuş tecrübesi hakkında, “Yerden 60 veya 90 metre yükseldiğim anda, artık uçmak zorunda olduğumu biliyordum” demişti.

Google, Amelia Earhart'ı AndıUçmaya başladıktan sonra iki yıl içinde rekorlar kırmaya başlayan Earhart, birçok finansal zorlukla karşılaştı. Havacılar, 1928 yılında Atlantik’i geçecek bir kadın pilot arıyorlardı. Earhart, bu başarıyı gösterdi ancak henüz pilot olmamıştı.

ABD basını, büyük başarısının ardından Earhart’ı havacı Charles Lindbergh’e benzetti ve “Lady Lindy” lakabını taktı. Earhart, sigara ve kendi çizgisine yakın elbiselere yatırım yaparak, havacılık projelerini kendi imkanları ile finanse etmeye başladı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir