Anasayfa » ALINTI » Google Maps Binaların İçinde
Google Maps Binaların İçinde

Google Maps Binaların İçinde

Google Maps Binaların İçindeUydu üzerinden çekilen kareler ile harita hizmeti sunan servislerin en popüleri şüphesiz Google Earth. Gerek güçlü altyapısı gerek sunduğu ek fonksiyonlar sayesinde bir adım öne çıkmayı başaran platform kısa süre önce revizyona girdi.

Yapılan mobil güncellemenin ardından gelişen süreçte kimi önemli yetenekler kazanan Google Earth, Amazon ormanlarından görüntü aktarmanın yanı sıra hazırladığı sırt çantası şeklindeki sistem ile bir insanın yürüyebildiği her yerden veri yayınlamaya başladı. Ek olarak 3 boyutlu harita uygulamasını duyuran yazılım böylelikle daha gerçekçi sahneler sunmaya başladı.

Ayrıca uzun süredir merakla beklenen çevrimdışı harita görüntüleme yeniliği ile kullanıcıların beğenisini kazanan ekip yine adından söz ettirecek gibi gözüküyor. Zira kapsama alanını her geçen gün bir adım daha ileriye taşıyan yetkililer şimdi de binaların içerisine girdi.

Geçen yıldan itibaren Amerika’da aktif olarak kullanılan “Yapı İçi Haritalar” bu sefer Birleşik Krallık‘ta (UK) görücüye çıktı. O2 Arena, Paddington İstasyonu ve İngiliz Müzesi gibi belirlenen önemli merkezleri veritabanına kaydeden Google kat planlarını yayınlamaya başladı.

Google Maps Binaların İçinde

Android kullanıcılarının yararlanabileceği fonksiyon -desteklenen bir binaya- yeteri kadar yakınlaştığınız (zoom) zaman devreye giriyor. Haritadan ayrı olarak kat planlarını açan arayüz içerisinde istediğiniz bölümü arayabilmeniz mümkün. Üstelik siz de binanızın kat planını sisteme ekleyerek Google Earth desteğini alabiliyorsunuz.

Bu adımıyla birlikte yapı içi harita servisini genişleten ve yön, adres bulma konusunda her daim kullanıcılarının yanında olmak isteyen platformun, yayılma politikası çerçevesinde şimdilik çok fazla desteğinin bulunmadığı Türkiye’ye de uğraması umuluyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir