Anasayfa » ALINTI » Google’da El Yazısıyla Arama Yapın
Google’da El Yazısıyla Arama Yapın

Google’da El Yazısıyla Arama Yapın

Google’da El Yazısıyla Arama Yapın Google’ın klavye kullanmadan izin verdiği çokça arama metodu bulunuyor. Bunlar arasında sesli arama, otomatik tamamlama ve görselle arama gibi seçenekler yer alıyor. Şirketin verdiği bilgilere göre artık doğrudan el yazısıyla arama yapabilmek de gerçek oluyor.

Google Yazılım Mühendisi Rui Ueyama’nın verdiği bilgilere göre, yapılması gerekenler oldukça basit:

“Mobil cihazınızla bağlandığınız Google.com’da alt köşedeki “Ayarlar” kısmından “El yazısını” aktif hale getiriyorsunuz. Lütfen unutmayın, ayarları kaydettikten sonra özelliğe erişebilmeniz için sayfayı yenilemeniz gerekebilir.

Tabletlerde, Arama Ayarları’na “dişli çark simgesi”nden (gear icon) ulaşabilirsiniz.

El yazısını aktif hale getirdiğinizde, ekranınızın sağ alt köşesindeki “El yazısı” simgesine tıklayarak ekranınıza yazmaya başlayabilirsiniz. Birkaç harf yazdıktan sonra otomatik tamamlama seçeneği arama kutusunda belirecektir. Eğer aradığınız kelime seçeneklerden biriyse tıklayın ve aramayı başlatın. Daha uzun sorgular için, yazmaya devam edebilir ve ok tuşlarını kullanarak otomatik tamamlamalar yardımıyla aramanızı yapabilirsiniz. Ekranınızdaki herhangi bir yere yazabileceğiniz için bir klavyeye, bir arama kutusuna tekrar tekrar bakmanız gerekmeyecektir.”

Google, el yazısı özelliğini aslında bir seçenek olarak sunuyor. Geleneksel aramanın yerini alamasa da bazı durumlarda işe yarayabilir.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir