Anasayfa » ALINTI » Olimpiyat Komitesi Cep Telefonlarının Daha Az Kullanılmasını İstedi
Olimpiyat Komitesi Cep Telefonlarının Daha Az Kullanılmasını İstedi

Olimpiyat Komitesi Cep Telefonlarının Daha Az Kullanılmasını İstedi

Olimpiyat Komitesi Cep Telefonlarının Daha Az Kullanılmasını İstediOlimpiyat oyunlarında yaşanan çekişme dünyada yüzlerce televizyon kanalından rahatlıkla izlenebilirken oyunları Londra’da yerinde izleyenlere Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden, televizyon yayını olumsuz etkilemesi nedeniyle cep telefonlarının daha kullanılması yönünde uyarı geldi. Uyarı, erkekler bisiklet yarışmasının televizyon yayınında sorun yaşanmasından sonra geldi. Cep telefonlarının özellikle mesaj göndermek ve tweet atmak için oldukça yoğun bir şekilde kullanılması sonunda komiteyi böyle bir uyarıda bulunmaya itti.
Komitenin oyunların yayınından sorumlu sözcüsü tarafından Londra’daki izleyicilere yapılan açıklamada; “Elbette cep telefonunuzla bir şeyler göndermek istiyorsunuz. Biz de size “Hayır, gönderemezsiniz” demiyoruz. Hiçbir şekilde bunu diyemeyiz. Sadece acil bir şey değilse bunu daha sonra yapmanızı rica ediyoruz. İnsanların sosyal medya üzerinden iletişim kurmalarına engel olmak istemeyiz. Ancak insanların göndermek istediklerini başka yollardan gönderip gönderemeyeceklerini düşünmelerini rica ediyoruz.”  denildi.
Olimpiyat açılış töreninin yapıldığı gün 24 saat içinde 9 milyon 660 bin tweet gönderilmişti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir