Anasayfa » ALINTI » Saniye Başına Tweet Rekoru Euro 2012’nin
Saniye Başına Tweet Rekoru Euro 2012'nin

Saniye Başına Tweet Rekoru Euro 2012’nin

Saniye Başına Tweet Rekoru Euro 2012'ninİnternetin en popüler sitelerinden olan Twitter artık hayatımızın her anında bizimle. Özellikle mobil platformlar için geliştirilen yazılımlar sayesinde günün her dakikası kişilerin yanından ayırmadığı servis, haliyle yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahip.

Son olarak televizyon reklamıyla farklı alanda boy göstermeye başlayan mikro blog diğer taraftan site içi düzenlemelerine de devam ediyor.

Neredeyse her dakika değişen gündem konuları ile bir nevi tartışma ortamının oluştuğu site bu yönüyle ülkemizde de aktif olarak kullanılıyor. Dünya çapında takip edilen etkinlik ve olaylar sayesinde global anlamda büyük hareketliliğin meydana geldiği Twitter bunun bir benzerini geçtiğimiz akşam yaşadı.

Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2012 final mücadelesi kapsamında karşılaşan İspanya ve İtalya adeta bir tweet saldırısı meydana getirdi. Zira 4-0’lık farklı bir skorla kupayı evine götüren İspanya’nın ikinci golü, spor alanında saniye başına tweet rekorunun kırılmasına neden oldu.

Buna göre 41. dakikada Jordi Alba’nın fileleri havalandırmasıyla mikro blog’a saniyede tam 15,358 tweet atıldı. Bir önceki rekor ise 10,000 tweet/saniye ile Super Bowl XLVI etkinliğinin kapanış törenlerine aitti.

Saniye Başına Tweet Rekoru Euro 2012'nin

Böylece spor dalında içerik rekorunun geliştirildiği Twitter kendisini bir adım öteye taşımayı başardı. Ek olarak turnuva boyunca takımların konuşulma oranlarını da yayınlayan yetkililer, bir sonraki tweet yağmurunun Londra Olimpiyat Oyunları’nda kırılabileceğini dile getirdiler.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir