Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Gündeminin Gerisinde Kalmamak için 6 Yol
Sosyal Medya Gündeminin Gerisinde Kalmamak için 6 Yol

Sosyal Medya Gündeminin Gerisinde Kalmamak için 6 Yol

Sosyal Medya Gündeminin Gerisinde Kalmamak için 6 Yol

Bu anlayış paralelinde, sosyal medyada güncel kalmanın 6 önemli yolu aşağıdaki gibi sıralanıyor.

1.Bloglar

Sadece yayınlamak değil, takip etmek için de blogların önemi büyük. Özellikle sosyal medya ve teknoloji alanında gelişmeleri takip edilmek için elbette bir çok farklı kaynağa ihtiyaç var. En basit haliyle bir RSS okuyucu yoluyla bir çok farklı kaynağı aynı anda takip ederek gelişmelerden uzak kalmamak mümkün.

2. Web Seminerleri

Sosyal medyanın ticari amaçlı kullanımı günden güne yaygınlaştıkça, konuyla ilgili birçok farklı disiplinden uzmanlar ve profesyoneller eğitim ve seminerler vermeye devam ediyorlar. Dünyanın dört bir yanında sürdürülmekte olan seminerlere fiziki olarak katılmak mümkün olmasa da, web yayın araçları ile takip etmek son derece kolay. http://webinarlistings.com/ ise online seminerleri takip etmek için iyi bir adres. Türkiye’de de www.pozitiftv.com bu konuda oldukça başarılı adreslerden biri.

3.’Trending Topic’ler

Bloglar ve seminerler her ne kadar iyi bir bilgi akışı sağlasa da, hızla değişen gündemi anlık olarak en iyi aktaran araç Twitter olarak kabul edilebilir. Bu nedenle gerek Twitter’daki TT (Gündem) listesi, gerekse Twitter’da en çok hangi konuların konuşulmakta olduğunu bildiren web siteleri, gündemin gerisinde kalmamak için iyi birer kaynak olarak görünüyor.

 4.Günlük Bildirimler

Aralarında birçok spam maile rastlasak da, konuyla ilgili haber kaynaklarının günlük olarak gönderdiği haber mailleri halen iyi birer kaynak olma özelliklerini koruyorlar. Takip edilen web sitelerine üye olunarak günlük bildirimleri almak da gündemi derli toplu şekilde takip etmek için iyi bir yol gibi görünüyor.

 5.Meetup ve Tweetup’lar

İlgilenilen konuyla ilgili olarak diğer takipçi veya uzmanları bir araya getirmeleri, yeni fikirlere zemin hazırlamaları ve tartışma yoluyla gelişim sağlamaları açısından ‘meetup’lar iyi bir bilgi ve fikir paylaşım yolu olarak görülebilir.

6. Eğitim ve Sertifikasyon Programları

Birçok farklı kuruluş tarafından kapsam ve nitelikleri farklı eğitim ve sertifikasyon programları düzenleniyor. Özellikle Twitter’da sosyal medya haberleri ile ilgili olarak takip edilen kaynaklardan bu eğitim programlarını anlık olarak takip etmek ve web üzerinden kolayca kayıt yaptırmak mümkün.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir