Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Katagorize Edilmeli mi?
Sosyal Medya Katagorize Edilmeli mi?

Sosyal Medya Katagorize Edilmeli mi?

Sosyal Medya Katagorize Edilmeli mi?Ancak burada gözden kaçmaması gereken nokta  aynı anda yüzlerce haber ve yoruma sosyal medyada ulaşmak mümkün. Elbette bu reklamcılık alanında da reklamı yapılan ürünün aynı anda yüzlerce kişiye ulaşması ve dağılması demek.

Bugün sadece sosyal medya kullanılarak popülerliğe ulaşmak mümkün. Geçmişte müzikaller, sinemalar, tiyatrolar da bile elde edilemeyen popülerlik bir anda sosyal medya araçları ile gelebiliyor. Hatta yakın zamanda sadece sosyal medya da reklamı yapılan sanat dalları göreceğimiz de kesin. Yalnız bur da önemli olan nokta doğru bir anda ortaya çıkmak ve desteklenmek olmalı.

Örneğin bugün binlerce hayranı bulunan bir sanatçı bile web sitesi ile uğraşmak yerine twitter hesabı ile vakit geçirebiliyor.

Avrupa da en fazla sosyal medya ile haşır  neşir olunan ülkelerden bir tanesi  Türkiye . Şehir olarak bir sıralama yapılsa İstanbul ‘ un ilk sırayı alacağı kesin gibi.  Ancak çoğu zaman bazı konuları sosyal medya da konuşmayı ve sınıflandırmayı başaramıyoruz.

Nasıl ki internet medyasında kategorize olarak  sınıflandırılan internet  siteleri  artık rağbet görüyorsa  sosyal medyada paylaşımların ve tartışmaların bu noktada gelişmesi  gerekmiyor mu?

Örneğin ülkemizde ki trafik kazaları, yol durumları, veya farklı noktaları daha fazla gündeme getirmenin ve önlemenin bir yolu olamaz mı bu tür mecralar?  Eğlenmek kadar öğrenmekte gerekli sanırım günümüzde…

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

Aytaç Mestçi, Dijital Evrim Teknoloji Platformu’na Katıldı

MarkeFront Genel Müdürü Aytaç Mestçi, 25 Mayıs’ta gerçekleşen Dijital Evrim Teknoloji Platformu’nda “Online İtibar ve ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir