Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medyanın Yaptırım Gücü!
Sosyal Medyanın Yaptırım Gücü!

Sosyal Medyanın Yaptırım Gücü!

Sosyal Medyanın Yaptırım Gücü!Londra Olimpiyat Oyunları’ndaki İsviçre takımının 23 yaşındaki savunma oyuncusu attığı bir Twitter mesajı nedeniyle oyunlardan atıldı. Bu olay sosyal ağlarda yazdığımız ve paylaştığımız içeriklerin, aslında çok basit, sıradan bir fotoğraf ve yazı gibi dursa da öyle olmadığını bizlere bir kez daha hatırlattı.

Dünya’nın gözünün orada olduğu, İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşen Olimpiyat Oyunları’nda İsviçre takımının 23 yaşındaki savunma oyuncusu Michel Morganella, ırkçı ve aşağılayıcı olduğu söylenen bir Twitter mesajı attığı için oyunlardan atıldı. Bu olayla beraber bu futbolcunun, sadece olimpiyatlardan atılmakla kalmayıp tüm dünyada oluşan kötü imajını hiç söylemek istemiyorum.

İsviçre olimpiyat kafilesinin başkanı Gian Gilli, Michel Morganella’nın ‘ayrımcılık yaptığını ve Güney Kore ile futbol takımının şahsiyetini zedeleyici bir tarz benimsediğini’ söyledi. İsviçreli oyuncu, oyunlardan atıldığı için, takımının Meksika ile yapacağı maçta da oynayamayacak.

Yaklaşık bir hafta önce meydana gelen benzer bir diğer olayda da, Yunan sporcu Voula Papakristu, Yunanistan’daki Afrikalı mültecilerle ilgili mesajı nedeniyle takımdan çıkarılmıştı.

Siz siz olun yazdığınız şeylerin nerelere gidebileceğini asla unutmayın!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir