Anasayfa » ALINTI » Tablet Kullanımı Gelecek 5 Yılda 300 Milyon Artacak
Tablet Kullanımı Gelecek 5 Yılda 300 Milyon Artacak

Tablet Kullanımı Gelecek 5 Yılda 300 Milyon Artacak

Tablet Kullanımı Gelecek 5 Yılda 300 Milyon ArtacakNPD DisplaySearch’in yaptığı araştırma önümüzdeki 5 yıl içerisinde tablet satışlarının 121 milyondan 416 milyona çıkacağını öngörüyor. Erişilen bu rakamla birlikte dünyada tablet kullanıcılarının sayısı da dizüstü bilgisayar kullanıcılarını geçmiş olacak. Bunun yanı sıra yapılan araştırma, taşınabilir cihazların 2017 yılında toplam 809 milyonlık bir ekosisteme ulaşacağını ve bunun en temel sebebinin tablet kullanımındaki artış olacağını ortaya koyuyor.

Konuyla ilgili konuşan NPD analistlerden Richard Shim, özellikle gelişmiş pazarlarda mobil bilgisayar kullanımında, kullanıcı tercihlerinin dizüstü bilgisayarlardan tablete doğru kaydığının altını çizdi. Tablet ve dizüstü bilgisayarlar arasındaki çizginin giderek yok olacağını belirten Shim, gelişmiş pazarların tablet satışlarının beşiği olacağını vurguladı.

NPD’nin araştırmasına göre özellikle Kuzey Amerika, Japonya ve Batı Avrupa pazarlarında tablet eğiliminin giderek artacağı öngörülürken, 2012 itibariyle de tablet satışlarının yüzde 66’sının bu bölgelerde yapılıyor oluşu dikkat çekici bir unsur olarak göze çarpıyor. 80 milyona tekabül eden bu sayının önümüzdeki 5 yıl içinde 254 milyona ulaşması bekleniyor.

Tablet satış oranının bu denli artmasının altında, kullanıcıların artık daha hafif, ince ve dokunmatik ürünleri tercih etmesi yatıyor. Bunun yanı sıra Microsoft ve Google gibi şirketlerin pazara kendi tabletleriyle girecek olması da bu sayının artmasını sağlayacak.Dizüstü bilgisayarlar hali hazırda pazarın yarısına sahip olsa da, tablet kullanımının artmasıyla birlikte pazardaki bu üstünlüğünü kaybedeceğini söyleyebiliriz.

Tablet Kullanımı Gelecek 5 Yılda 300 Milyon Artacak

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir