Anasayfa » ALINTI » Twitter’da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?
Twitter'da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?

Twitter’da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?

Twitter'da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?İnternet kullanıcılarının sanal dünyada en çok ziyaret ettiği adreslerin başında sosyal ağlar geliyor. Bu konudaki tercihler ise şüphesiz Facebook ve Twitter‘dan yana. Arkadaş ortamıyla samimi bir çerçevede içerik paylaşımına imkan veren platformların sıradışı ismi ise Twitter.

140 karakter sınırı ile kişilerin aklındaki düşünceleri yazıya dökmelerini sağlayan mikro blog, dünyada olduğu gibi ülkemizde de aktif olarak kullanılıyor. Türk internet sakinlerinin daha çok gündem konularını tartışma merkezi haline getirdiği servisin diğer bir aktif kesimini ise ünlü kişi ve markalar oluşturuyor.

Özellikle herkes tarafından bilinen büyük isimler açtıkları Twitter profillerini iki amaçla kullanıyorlar. Hesap aracılığıyla kişi/marka kendisi ya da işi hakkındaki gelişmeleri anında buradan duyuruyor. Diğer taraftan mikro blog’u bir çeşit hayran buluşması olarak gören gözde kullanıcılar böylelikle kendilerine yöneltilen sorulara direkt cevap verebiliyorlar.

Fakat devasal bir veri ağına sahip olan ve günümüzde birçok siteye entegre olarak çalışan Twitter’ın en büyük sorunlarından birisi sahte profiller. Ünlülerin isimleriyle açılan resmi olmayan hesaplar kısa sürede binlerce takipçiye ulaşarak gerçek olmayan bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Kimi uyanıklar(!) ise belirli kitleye ulaşmayı başardıktan sonra reklam yayınına başlıyor.

Twitter'da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?

Durum genel anlamda rahatsız ediciyken devreye giren mikro blog yöneticileri geliştirdikleri “Verified/Onaylı” hesap modeli ile gerçekliği kanıtlanan kişilerin profillerini -yerleştirdiği tik işareti bulunan mini logo ile- onaylı kategorisine almaya başladı.

İnternet kullanıcılarının gerçek kişi ve içeriklere erişmesini isteyen ekip dünya çapında birçok marka ve ünlünün hesabını onayladı. Uzun bir zamandır kullanılan metod halen aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Şu an yaklaşık 521 milyon Twitter hesabının 30.649’u onaylanmış durumda. Yani tüm kullanıcıların yaklaşık %0.0058’i bu kapsamda. Dilerseniz Twitter’ın konuya ilişkin açtığı https://twitter.com/verified adresi üzerinden tüm resmi profillere ulaşabilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.