Anasayfa » ALINTI » Yahoo’dan 453 Bin Şifre Çalındı, Yayınlandı
Yahoo'dan 453 Bin Şifre Çalındı, Yayınlandı

Yahoo’dan 453 Bin Şifre Çalındı, Yayınlandı

Yahoo'dan 453 Bin Şifre Çalındı, YayınlandıHackerların bazılarına zaman zaman sempati duysak da, genelde büyük çoğunluğu ya gizli gizli ya da göstere göstere bizlere zarar veriyorlar. Örnek olarak Anonymous’un Sony’nin PSN servisine saldırısında, kullanıcıların kredi kartı bilgileri dahik çalıp açığa çıkarması, gruba olan sempatimizi tamamen bitirmişti. Benzer bir olay da Yahoo üzerinden döndü.

Yahoo’nun kullanıcıların paylaştığı içeriklere odaklı servisi Yahoo Voices hacklendi. D33Ds Company ismindeki hacker grubu tarafından hacklenen servise kayıtlı 453 bin kişinin kullanıcı adı ve şifreleri tamamen düz metin olarak internete yüklendi. Grup basit bir SQL injection saldırısı ile bu bilgilerin hepsini ele geçirdiğini iddia ediyor. Daha ayrıntıya girersek, grup 2700 veritabanı tablosu ya da sütunu, 298 MySQL değişkeni ve tüm kayıtlardaki e-posta, kişisel bilgiler, kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerin düz metin olarak tutulduğu tablolara erişmiş.

Hackerlar ”Bu sadece bir uyarı, bir tehdit değil. Yahoo’nun çok daha büyük açıkları var. Onları kapatmaları gerek” deseler de 453 bin kişinin bilgilerini ortaya dökmeleri hoş değil. Yahoo, tüm kullanıcılarına sık sık şifre değiştirmelerini öneriyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.