Anasayfa » ALINTI » Android İçin Google Çeviri Uygulaması Fotoğraf Üzerinden Tercüme Özelliğine Kavuştu
Android İçin Google Çeviri Uygulaması Fotoğraf Üzerinden Tercüme Özelliğine Kavuştu

Android İçin Google Çeviri Uygulaması Fotoğraf Üzerinden Tercüme Özelliğine Kavuştu

Android İçin Google Çeviri Uygulaması Fotoğraf Üzerinden Tercüme Özelliğine KavuştuBunda tabii ki Android’in Google’ın kendi malı olmasının rolü de büyük. Gelen son güncellemeyle birlikte Çeviri uygulaması fotoğraflar üzerinden çeviri özelliği de kazandı. Böylelikle Google görüntü işleme teknolojisini arama işlevi dışında yeni bir alana taşımış oldu. Artık Android telefon ve tablet sahipleri Google Çeviri uygulaması yardımıyla gazetede, kitapta, sokakta veya herhangi bir yerde gördükleri bir yabancı kelimenin veya cümlenin çevirisini o yazının fotoğrafını çekerek alabilecek.

Android 2.3 Gingerbread ve üzeri sürümle çalışan cihazlarda kullanılabilen bu güncelleme Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak sunuluyor. 64 farklı dil arasında yazı çevirisi imkanı sunan Google Çeviri böylelikle yazı ve ses ile giriş dışında fotoğraf ile veri girişi de eklemiş oldu. Google Çeviri’nin fotoğraf üzerinden çeviri işlevi Türkçe ile de kullanılabiliyor. Üzerinde herhangi bir Türkçe yazının yer aldığı bir nesnenin fotoğrafını Google Çeviri’ye girdiğinizde bu nesne üzerinde bulunan yazının yabancı dildeki çevirisi sunuluyor. İsabet oranını artırmak için çekilen fotoğraftaki yazının parmakla üstü çizilerek vurgulanması gerekebilir. El yazılarının tanınması için okunaklı şekilde yazılmış olması gerekiyor. Google’ın bu servisinin öğrenme mekanizması sayesinde giderek daha verimli ve hızlı hâle geleceğini tahmin ediyoruz.

Google Çeviri Android uygulamasının yeni sürümünü aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

>> Google Play

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir