Anasayfa » ALINTI » Apple’dan, Google’a YouTube Darbesi!
Apple'dan, Google'a YouTube Darbesi!

Apple’dan, Google’a YouTube Darbesi!

Apple'dan, Google'a YouTube Darbesi!iPhoneiPad ve iPod‘larda varsayılan olarak kurulu gelen YouTube uygulaması ile mobil cihaz kullanıcıları, online video izleme ve paylaşma için Google‘ın bu servisini kullanıyordu.

Apple tarafında bu gece yaşanan bir gelişme, Google’a belki de en büyük darbelerden birini indirdi. Apple, iOS 6 için Beta 4 sürümünü yayınladı. Bu güncelleme ile beraber YouTube uygulaması, iOS 6 ile beraber, ortadan kalktı.

Haritalardan sonra sıra geldi YouTube’a

Apple ve Google arasında yaşanan soğuk savaş, önce haritalarda başlamıştı. Apple, bundan önce yayınladığı iOS 6 beta sürümünde, Google Maps’i varsayılan haritalardan çıkartıp kendi 3 boyutlu haritasını yerleştirmişti.

YouTube uygualaması ile Google’a indirilen darbenin etkisi, zamanla kendini gösterecektir gibi duruyor. YouTube‘a yüklenen videolarda mobil cihazların katkısı çok büyük. Mobil cihazlar arasında ise iPhone başta olmak üzere iPad ve iPod‘ların ayrı bir yeri var. Apple, haritalarda olduğu gibi bu uygulama yerine alternatif bir uygulama getirmedi. YouTube’dan sonra en popüler video paylaşım siteleri arasında Vimeo ve Dailymotion bulunuyor. İşin bir diğer ilginç yanı ise, varsayılan uygulamalar arasından kaldırılan YouTube uygulamasının App Store üzerinde de bulunmaması.

Kendi sosyal ağına hazırlık mı?

Apple‘ın kendi sosyal ağını kurmak istediği söylentilerinin gündemi meşgul ettiği sıralarda Google ile yollarını birer birer ayırması, bu iddiaları güçlendiriyor.

Haritalardan sonra YouTube engeli ile gelen darbelerin en ölümcülü, varsayılan arama motorunun da değişmesi olurdu herhalde. Bu savaşın nereye gittiğini, Apple’ın neler planladığını zamanla göreceğiz.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir