Anasayfa » ALINTI » Apple’ın Pazarlama Sırları Federal Mahkemede Ortaya Döküldü
Apple’ın Pazarlama Sırları Federal Mahkemede Ortaya Döküldü

Apple’ın Pazarlama Sırları Federal Mahkemede Ortaya Döküldü

Apple’ın Pazarlama Sırları Federal Mahkemede Ortaya DöküldüApple ve Samsung arasında San Jose, Kalifornia federal mahkemesinde devam eden patent davasında dinlenen Apple’ın pazarlamadan sorumlu yöneticisi (CMO) Phil Schiller’in ifadesi şirketin pazarlama stratejilerini birinci ağızdan ortaya çıkardı.

Schiller’in ifadesinde iki strateji öne çıkıyor bunlardan ilki medyada ürün hakkında çıkacak pozitif incelemeler ile yaratılan etkiye güvenmek. İkinci olarak ise TV programlarına ve filmlere ürün yerleştirme olarak aktarmış.

1990′ların sonlarında hız kazanan Apple ürün yerleştirilmesi tüm dünyada kitlelerin zihinlerine Apple ürünlerini kazımıştı. Özellikle birbirinden renkli ve şeffaf kasaya sahip olan iMac G3‘lerin bol bol göründüğü filmler sayesinde Apple yeniden adından söz ettirir hale gelmişti. Sonrasında iPod içinde benzer bir strateji izlenilmiş ve gerisi gelmişti.

Bugüne baktığımızda ise ana haber bültenlerinde sunucuların ellerinde iPad olmadığında garipser hale geldik ve Apple bu görünürlüğe bugün herhangi bir ücret ödemiyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir