Anasayfa » ALINTI » Facebook “Mesajlar” Sayfasını Değiştiriyor!
Facebook “Mesajlar” Sayfasını Değiştiriyor!

Facebook “Mesajlar” Sayfasını Değiştiriyor!

Facebook “Mesajlar” Sayfasını Değiştiriyor!Birçok uluslararası mecrada yer alan haberlere göre, bu değişimle kullanıcılar tüm sohbet oturumlarını tek bir pencerede görme fırsatı elde ediyor. 

Yeni görünüm Mesajlar servisinin kullanımını  kolaylaştırmaya yönelik bir hamle diye düşünüyorum. Facebook bu değişimle bir nevi ufak çaplı mail servisi olmayı bile hedeflemiş diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Facebook’un Mesajlar uygulaması sadece kullanıcıların birbirleri arasına yazışmalarına olanak sağlamakla kalmıyor, gerçekleştirilen tüm sohbet oturumlarını ve @facebook.com uzantılı e-posta adresine gelen iletileri de çatısı altına topluyor. Şu an kullanmakta olduğumuz ve yakında yerini yenisine bırakacağını düşündüğümüz eski “Mesajlar” arayüzünde ise tek sütunlu bir görünüm söz konusuydu ve bu sütunda da sadece mesaj ve sohbet kayıtları yer almaktaydı. Bu da kullanımın daha zor olmasına neden oluyordu.

Facebook Mesajlar arayüzünün tasarımını değiştirmekle kalmadı, bazı klavye kısayollarını kullanıma sunarak mesaj yazma, cevaplama, mesajlar arasında gezinme işlevlerini daha kolay hâle getirdi. Yeni Mesajlar arayüzünü kullanmaya başladıktan sonra PC’de Alt + Q, Mac’te ise Ctrl + Q tuş kombinasyonlarını kullanarak tüm klavye kısayollarını görebilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook herhangi bir sohbet penceresi içinde birden fazla fotoğrafı da desteklemeye başladı.

Şuan için daha uygulamaya geçmeyen bu değişiklik yakında karşınızda olur… Bakalım sizlere daha fazla özellik ve hizmet sunmaya çalışan Facebook’un bu hamlesini beğenecek misiniz?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir