Anasayfa » ALINTI » Facebook Posta Kartı İşine Giriyor
Facebook Posta Kartı İşine Giriyor

Facebook Posta Kartı İşine Giriyor

Facebook Posta Kartı İşine Giriyor7’den 77’ye yaklaşık 955 milyon üye sayısına ulaşan internetin gözde ismi Facebook, her geçen gün hayatımıza bir adım daha girmeye devam ediyor.

Son olarak geliştirilen bir uygulamanın gerçek paralı kumar oyunu olmasıyla gözlerin çevrildiği sosyal ağ, kredi sistemi yerine ücretli eğlence yapımlarına izin vermesi sebebiyle eleştirilerin hedefi oldu. Diğer taraftan yeni platformu “Facebook Hikayeleri”ni görürcüye çıkaran ekip, Facebook sayesinde hayatları değişen insanların hikayelerini konu edinmeye başladı. Böylelikle sıradan “sosyal ağ” kavramından çok daha ilerisi olduğunu gözler önüne seren ekip ilk videoları olan “Hatırlamak” ile sahne aldı.

Şimdi ise oldukça farklı bir şekilde adından bahsettiren M.Zuckerberg ve ekibi gerçek posta kartı sektörüne girmeye hazırlanıyor. Kişilerin profillerindeki fotoğrafları bastırıp arka yüzlerine de not yazabilecekleri sistemde dilediğiniz görseli seçtiğiniz arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. İlk etapta sadece proje olarak ortaya çıkan serviste profil dışı farklı bir görseli ya da Facebook sayfalarındaki fotoğrafları paylaşmanız mümkün değil. Üstelik eğer arkadaşınızın adresini bilmiyorsanız “Ona sor” özelliği ile gereken bilgileri direkt ilgili kişiden alabilmeniz mümkün. Şu sıralar testsürecinde olan çalışma için birkaç fiyat tarifesi belirlenmiş durumda.

Facebook Posta Kartı İşine Giriyor

Tam olarak hayata geçirilip geçirilmeyeceği bilinmeyen posta kartı fikriFacebook ekibi için farklı bir gelir modeli oluşturuyor. “İste” butonundan sonra böylesi bir yöntem geliştiren site elindeki müthiş ağı akıllıca kullanarak -uygun ücret desteğiyle- istediği başarı ve finansal geliri elde edebilir.

Özellikle borsaya açılmasından sonra beklemediği düşüş ve değer kayıplarıyaşayan sosyal ağların lider ismi, alternatif yöntemler ile toparlanmasürecini başlatmak istiyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde ilk kez 20 doların altına düşen hisse fiyatlarıyla yatırımcıları zora sokan servis “gelir” oluşturabilecek her yöntemi titizlikle incelemeye başladı.

Bakalım Facebook’un posta kartı fikrinin geleceği nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir