Anasayfa » ALINTI » Facebook Türkiye Raporu – Temmuz 2012 [İnfografik]
Facebook Türkiye Raporu – Temmuz 2012 [İnfografik]

Facebook Türkiye Raporu – Temmuz 2012 [İnfografik]

Facebook Türkiye Raporu – Temmuz 2012 [İnfografik]Raporda marka sayfaları, hayran sayılarının yanısıra etkileşim ve cevap oranlarına göre de incelendi.

Takip edilen marka sayfaları arasında özellikle telekomünikasyon sektörü dikkat çekiyor. Avea, Turkcell, Nokia Türkiye, Volkswagen Türkiye ve Nike Football / Türkiye ilk 10 içerisindeki yerlerini koruyolar.

Ortalama etkileşim oranlarına (engagement rate*) göre ise marka sayfalarının başında, ÇAYKUR sayfası geliyor. Greenpeace Akdeniz – Türkiye ve Audi Türkiye de en yüksek etkileşim oranlarına sahip diğer markalar. Socialbakers’ın bir başka ölçüm değeri olan günlük etkileşim oranlarında ise Antu.com ilk sırada yer alıyor. BMW CLUP ve Sabanci University de günlük etkileşim oranları sıralamasında üst sıralarda.

Socially Devoted Brands adı altında sunulan bölümde de marka sayfalarının, kullanıcılardan gelen sorulara verdikleri cevapları kapsıyor. Cevaplanan soru sayısı sıralamasında Turkcell, Avea ve Samsung Türkiye ilk 3 sırada iken, cevap verme oranına (response rate) göre ise Trendyol, geçen ay olduğu gibi bu ay da birinci sırada yer alıyor.

Facebook Türkiye Raporu – Temmuz 2012 [İnfografik]

* Etkileşim Oranı (Engagement Rate); markanın Facebook sayfasında paylaşılan bir ileti için yapılan yorum, beğeni ve paylaşımların sayısının, o sayfayı beğenenlerin sayısına oranıdır.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir