Anasayfa » ALINTI » Facedeals: Yüz Tanıma İle Otomatik Check-in Sistemi
Facedeals: Yüz Tanıma İle Otomatik Check-in Sistemi

Facedeals: Yüz Tanıma İle Otomatik Check-in Sistemi

Facedeals: Yüz Tanıma İle Otomatik Check-in SistemiCheck-in kavramı hayatımıza ilk kez Foursquare ile yaygın olarak girmişti. Gittiğimiz yerlerde ”Ben buradayım” şeklinde mesajları, harita üzerinde işaretlenmiş biçimde arkadaşlarımızla paylaşabiliyor, check-in yaptığımız yerleri de sosyal ağ hesaplarımızda otomatik olarak paylaşabiliyoruz. Fakat bildiğiniz gibi geleceği konum tabanlı servislerde gören pek çok dev de benzer servislere el atmıştı; misal Facebook.

Facebook, şimdilik resmi bir açıklama yapmamış olsa da, Face.com servisini satın alması ile yüz tanıma sistemleri üzerinde çalıştığının haberini aslında bizlere vermişti. Biz Facebook’tan bizzat bir yüz tanıma servisi beklerken, açıklama Facedeals isimli bir servisten geldi.

Facedeals, gittiğiniz yerlerde otomatik olarak Facebook üzerinde check-in yapmanızı sağlayan bir uygulama. Facebook hesabınızdan Facedeals uygulamasına yetkilerini verdiğiniz ve ayarlarını yaptığınız takdirde, Facedeals’ın yüz tanıma kameraları bulunan mekanlarda, cep telefonunuzu bile kullanmadan check-in yapabileceksiniz. İlk başta kulağa oldukça başarılı bir fikir gibi gelse de, özel hayatı hiçe saydığı ortada.

Tabii tam tersi, uygulamayı kendi rızanızla yüklediğiniz için, özel hayat ihlali olmadığını düşünenler de var.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir