Anasayfa » ALINTI » Gençlerin Müzik Kanalı Haline Geldi
Gençlerin Müzik Kanalı Haline Geldi

Gençlerin Müzik Kanalı Haline Geldi

Gençlerin Müzik Kanalı Haline GeldiTüketici araştırmaları yapan Nielsen, en son araştırmasında farklı yaş grublarının müzik dinleme ve satın alma alışkanlıklarını inceledi.

Araştırmaya katılan yüzde 48’lik kesim müzik içi hala radyoyu tercih etse de, gençlerin yüzde 64’ü müziği YouTube’dan takip ediyor.

Gençler müzik için YouTube’a yönelirken, yüzde 50’si hala CD almaya devam ediyor. Son birkaç yılda CD alan yetişkilerin oranı ise yüzde 33 olurken, yüzde 51’i internetten müzik indirdi.

Araştırma, aynı zamanda müzik satın alımlarının arkadaş tavsiyeleri ve blog yazılarına göre arttığını ortaya çıkardı. Katılımcıların yüzde 63’ü dijital albümleri CD’lere tercih ettiğini belirtti.

Nielsen, ‘Music 360’ adlı araştırmasında üç bin kişiye internet üzerinde anket uyguladı. Şirketin Başkan Yardımcısı David Bakula, internet sayesinde müziğe erişebilirliğin arttığını, bu sayede daha çok insanın müzik dinlediğini belirtti.

Araştırmaya müzik dinleme alışkanlıklarını değiştiren Pandora, Spotify gibi internet çıkışlı müzik platformlarının dahil edilmemesi büyük bir eksik olarak görülüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir