Anasayfa » ALINTI » Google Earth’te Az Bilinen 4 Uygulama
Google Earth’te Az Bilinen 4 Uygulama

Google Earth’te Az Bilinen 4 Uygulama

Google Earth’te Az Bilinen 4 UygulamaGoogle Earth, bu yapılanların daha fazlasını yapma imkanı da sağlıyor. Google Earth’ün az bilinen diğer 4 uygulamasını kısaca anlatmak gerekli.

Tarihi ve Medeniyetleri İzleyin

Dünya üzerindeki nüfusun hızlı artışı ve çoğalması, zamanımızda takip edilebilecek en ilginç şeylerden birisidir. Bunları Google Earth ile net bir şekilde izlemeniz çok kolay. Uygulamadaki Historical İmagery aracını çalıştırıp, sol üstteki tarih çubuğunu kullanarak, nüfusun nasıl ve hangi hızla arttığını inceleyebilirsiniz. Tarihi geriye doğru alıp incelediğinizde, baktığınız alandaki binaların yok olduğunu, alanların çoğunluğunda ağaçların ve çalıların oluştuğunu görmeniz mümkün. 10 yıldan daha eski bir tarihe gittiğinizde yeni binaların, mağazaların ve plazaların ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Güneşin Doğuşunu ve Batışını Seyredin

Google Earth’de bulunan View > Sun sekmesi altındaki, Sun aracını kullanıp gündoğumunu ve günbatımını izlemeniz mümkün. Bu araçla elde edilecek olan veriler, bir yapı inşa edilirken ya da avcılar için yararlı olabilir.

Cetvel Aracı

Google Earth’teki Tools > Ruler sekmesinin altında olan cetvel aracı kullanılarak, gitmeyi tasarladığınız yolun, gideceğiniz yerle arasındaki mesafesini tam olarak hesaplamanız mümkün. Cetvelle oluşturacağınız çizgiyi, istediğiniz kadar noktadan belirleyebilir ve tam uzunluğu hesaplayabilirsiniz.

Gökyüzünü Seyret ve Keşfet

Astronomi merakınız varsa ya da bir astronom iseniz, View > Explore > Stars uygulamasını açmalısınız. Bu özellik sayesinde, yeryüzünde dolaşabildiğiniz gibi, gökyüzünde de dolaşabilir ve onu keşfedebilirsiniz. Aynı yeryüzünde sağladığı uygulamada olduğu gibi ilerlemek, incelemek istediğiniz galaksileri ve gezegenleri çift tıklayarak, daha detaylı ve yakından görebilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir