Anasayfa » ALINTI » Google İle Keşfedin
Google İle Keşfedin

Google İle Keşfedin

Google İle KeşfedinYalnızca herkesin elinin altında bulunabilecek ayrıntılı bir harita olarak düşünmüştük. Ancak Google bu özelliği o kadar geliştirdi ki artık belediyeler bile Google Maps altyapısını kullanarak otobüslerin geliş zamanlarını bize aktarıyor. Bir dönem evimizde bile rahatça gezemeyeceğiz Google evin içinin bile fotoğrafını yayınlıyor geyiklerinden tutunda askeri sırlarımızı ifşa ediyor Google Maps yasaklanmalı diyen ülkeleri bile gördük geçen zamanda.

Google 3D özelliğini de ekleyerek harita görünüme ayrı bir boyutta kazandırmıştır. Google araçları dünyanın dört bir yanında büyük yapıları fotoğraflamakta ve Google Maps’e binaların 3D görünümlerini entegre etmekte. Harita üzerinde fotoğraflar, Vikipedi makaleleri, Web Kameraları, Videolar, trafik durumu ve daha nicelerini bize gösteren servis Google Maps.

Google İle Keşfedin

Google Map Maker

Özellikle Haritacılık üzerine kariyer yapmakta olanların sıkça kullandığı bir servis Map Maker. Bir bakıma Google’a hizmet ettiğimiz bu servisi bir pazarlama unsuru olarakta düşünmek gerek. Google Maps’te işyerinizin daha kaliteli görünümü ya da daha kolay bulunabilir olması için Map Maker’ı biraz kurcalamak gerek. Ayrıca turist çekmek amacıyla da özellikle Pakistan’da bu özellik çok kullanılmakta.

 PlayMapsCube

Google Haritaların ve Google Chrome’un geldiği noktayı göstermek amacıyla Google bir de oyun yapmış. İşte oyunun tanıtım videosu;

Google Coordinate

Lojistik ve hizmet sektöründe her geçen gün zaman daha da değerleniyor. Zamanı verimli kullanmak ise her şirketin en önem verdiği değer haline geldi. Google Coordinate çalışanlarınızı koordine etmenize yardımcı oluyor. Android uygulaması sayesinde çalışanınızın yerini Google Maps üzerinden görebilmekte ona yine Google Maps üzerinden iş verebilmektesiniz. Bu sistem taksiciler ya da polis teşkilatı için bile kullanılabilir. Altınızda yüzlerce çalışan olduğunda hepsiyle sayısız telefon görüşmesi yapmak yerine sadece Google maps üzerinden şurada size ihtiyaç var demeniz yeterli olacak. Bu benzersiz Google hizmetinin aylık ücreti ise 15$.

 

Google Flights

Dilediğiniz fiyat aralığında, dilediğiniz noktadan diğerine, aktarmalı/aktarmasız  uçuşları gösteren harika bir servis. Onlarca farklı havayolu sitesiyle uğraşmadan bilet seçebiliyorsunuz. Tek bir eksiği var o da bileti buradan satın alamıyorsunuz.

Google İle Keşfedin

Google Hotel Finder

Google bizi uçağa bindirdi tatilimize gittik ama hangi otelde kalacağız? Google bunu da düşünmüş. Kalmak istediğiniz bölgeyi yazmanız yeterli. Google size o bölgedeki tüm otelleri, otellerde o günlerde yer olup olmadığını, hatta fiyatlarını bile listeliyor.

Google İle Keşfedin

Panoramio

2007′den bu yana Google ile çalışan Panoramio Google Maps’te görünen fotoğrafları yükleyen servistir. Çektiğiniz fotoğrafları Panoramio’ya yüklüyorsunuz, diğer kullanıcılar fotoğrafın uygunluğunu denetliyor ve yayınlıyorlar. Ardından tüm Google Maps kullananlara açık hale geliyor fotoğraflarınız.

 

Google İle Keşfedin

Google Sky

Google ile evimizi bulduk, yarın akşam yemeğimizi yiyeceğimiz restoranı buldukta yıldızları mı bulamayacağız diyerek hazırlanmış bir servis Google Sky. Uzaydaki yıldızları, gezegenleri  vs. görüntüleyebilmekteyiz artık. Kızılötesi, tarihi ve mikrodalga seçenekleriyle de daha bir ilginç hale gelmiş uzay bizim için.

Google Mars

Google Moon’dan daha ayrıntılı olarak görüntü alınmış olan Google Mars’ta Marsla ilgili NASA’nın yayınladığı her türlü ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.  Google Earth’ün Masaüstü uygulamasında ise 3D görünüm de mevcut.

Google Moon

Adında anlaşılabileceği gibi bu da Google’ın ayı görüntüleme servisi. Aya çıkan insanların çıktığı noktaları da gösteren Google Moon 3D özelliğine de sahip (Yalnızca masaüstü uygulamasında).

Google Transit

Google’ın dünya genelinde tüm ulaşım sistemlerini etkileyecek dahiyane uygulaması. Seçtiğiniz iki nokta arasındaki en yakın mesafeyi ve rotayı gösteren Google Transit’in üç seçeneği bulunmakta. Toplu taşıma, Arabayla ve Yürüyerek. Toplu Taşıma özelliği henüz Türkiye’de aktif değil. Yürüyerek seçeneğinde ise çeşitli hatalar mevcut. Henüz Beta sürümünde. Ancak Arabayla seçeneği neredeyse kusursuz çalışmakta. Unutmadan Türkiye’de hiçbir zaman göremeyeceğimi düşündüğüm birde Bisikletle seçeneği de mevcut.

Google İle Keşfedin

Google Latitude

Henüz Türkiye’de tam olarak çalışmayan rozetsiz Foursquare diyebileceğimiz bir mobil hizmet.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir