Anasayfa » ALINTI » Google+’a Google.com Özel Adresleri Geldi
Google+'a Google.com Özel Adresleri Geldi

Google+’a Google.com Özel Adresleri Geldi

Google+'a Google.com Özel Adresleri GeldiÇoğumuz internete girdiğimizde artık mutlaka bir kez de olsa Google‘ı ziyaret ediyoruz. Sanal dünyanın en büyük servislerinden kabul edilen platform sanılanın aksine sadece arama motoru kavramından ibaret değil. Farklı kategorilerdeki uygulamalarıyla çeşitli alanlarda hizmet veren Google’ın bilinen son yeniliği ise Google Plus. İlk etapta Facebook katili olarak anılan sosyal ağ, arkasındaki teknoloji devinin gücü sayesinde hızlı bir çıkış yakaladı. Yapıyı keşfetmek isteyen kullanıcılar bir bir üye olurken firma ise beklediği ivmeyi yakaladığını düşünüyordu.

Fakat geçen süreç içerisinde hızlı ve seri düşüş yaşayan Google Plus üye verilerinde büyük kayıplar yaşadı. İnsanların adeta meraktan ötürü dahil olduğu sistem daha sonra aynı ilgiyi toplayamadı. Bu yüzden birtakım değişiklikler yapan ekip adeta eski günleri arar oldu. Son olarak Londra 2012 Olimpiyatları’na özel açtığı sayfa ile etkinliğin nabzını tutan site, üyelerinin yardımıyla yarışmalara dair hiçbir yerde bulunmayan fotoğrafları tüm dünya ile paylaştı. Diğer taraftan 9 kişiye kadar görüntülü konuşma hizmeti Hangouts’u Gmail’e getiren mühendisler etkileşimin artmasını hedefliyorlar.

Google+'a Google.com Özel Adresleri Geldi

Bu sefer ise Google Plus profillerine özel adresler getiren mühendisler Google.com/+adınız şeklinde hizmet verecek. Şimdilik –google.com/+hughjackmangoogle.com/+toyota gibi- beta sürecinde olan çalışmanın kısa sürede tüm üyelere yansıtılması bekleniyor. Kullanıcı arayüzünde çıkacak bilgilendirme mesajı ile kişilerin adres seçmesi sağlanacak. Şu anki sistemde uzun ve akılda tutulması zor profil adresleri kullanan Google Plus ilgili hamle ile daha kalıcı ve pratik olacak. Üstelik Google isminin geçtiği adreslerin özellikle markalar tarafından büyük ilgi görmesi tahmin ediliyor.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir