Anasayfa » ALINTI » Hindistan’dan WordPress’e Büyük Engel!
Hindistan'dan Wordpress'e Büyük Engel!

Hindistan’dan WordPress’e Büyük Engel!

Hindistan'dan WordPress'e Büyük Engel!ÇİN’den sonra dünyanın en kalabalık nüfusunu topraklarında barındıran Hindistan teknoloji konusunda son yıllarda büyük bir kalkınma yaşamaya başladı. Özellikle son 2 yılda dünyanın sayılı teknoloji ülkelerinden birisi haline geldi diyebiliriz. Tabi bu durum sosyal hayatı ve  ekonomik kalkınmayı ne kadar etkiliyor tartışılır.

Hindistan'dan WordPress'e Büyük Engel!

Hal böyle iken Hindistan’da bazı spesifik kararlar alınabiliyor. Geçtiğimiz günlerde o kararlara bir yenisi daha eklendi. Hindistan’da WordPress ve WordPress altyapısının kullanan yaklaşık olarak 25 milyon siteye erişim yasaklandı. Erişimin yasaklanmasında hükümet ve internet sağlayıcısı Tata Photon büyük rol almış durumda.

Hindistan'dan WordPress'e Büyük Engel!

Hükümet ile anlaşmalı bir şekilde çalışan şirket WordPress.com ve WordPress altyapısını kullanan milyonlarca blog’un erişimini saniyeler içerisinde Hindistan’daki internet kullanıcılarına kapattı. Hükümet ile olan iletişiminden sızan yazışmalara bakıldığında Photon firmasının Hindistan’ı kötüleyen, hakaret eden, gelenek ve göreneklerine karşı ağır ithamlarda bulunan video ve daha bir çok içeriğe erişimi yasaklayacağı ve yasaklamaya başladığı dile getiriliyor.

Peki neden?

Hindistan, şuan uyguladığı sansür politikasını geçtiğimiz yıllarda da uygulamış, genel politikasından hiçbir zaman dışarı çıkmamıştır. Bu da demek oluyor ki, Hindistan’ın sansür listesi bir hayli kabarık. Firmadan herhangi bir şekilde resmi bir açıklama gelmezken, tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.