Anasayfa » ALINTI » Linkedin Geliştiriciler İçin Yeniliklerini Açıkladı
Linkedin Geliştiriciler İçin Yeniliklerini Açıkladı

Linkedin Geliştiriciler İçin Yeniliklerini Açıkladı

Linkedin Geliştiriciler İçin Yeniliklerini AçıkladıŞirket blogundan yapılan açıklamalar, Linkedin’in geliştirici platformunu tanıttığı Nisan 2011′den bu yana dışa dönük en büyük güncellemeleri yaptığını gösteriyor. Rapportive’i satın alan ve şirket izle düğmesi ile çevrimiçi yaygınlığını artıran Linkedin’in yaptığı önemli bir yenilik kullanıcıların Linkedin’e erişim ekranını yenilemek olmuş.

Linkedin Geliştiriciler İçin Yeniliklerini Açıkladı

Artık Linkedin üzerinden bir siteye bağlandığınızda, özellikle Facebook’tan aşina olduğumuz sağdaki tipte bir geçiş kartı göreceğiz. Linkedin’i kullanan geliştiriciler artık kullanıcılardan e-posta adresi ve bazı bilgilere erişimi talep edebilecek. Ekran görüntüsünden anladığımız kadarıyla hangi bilgilerinizi paylaştığımızı görebiliyoruz ama inisiyatif hakkı bize verilmiyor.

Paylaşımlarda kaynak site gösterilecek

75 bin civarında geliştiriciye eriştiğini açıklayan Linkedin, ikinci bir yenilik olarak paylaşım API’sinde değişiklik yaptığını açıklıyor. Artık dışarıdaki bir siteden paylaşım yapıldığında Linkedin’de o bağlantının hangi adresten geldiği gösterilecek. Bu yenilik önümüzdeki haftalarda aktif olacak.

Linkedin Geliştiriciler İçin Yeniliklerini Açıkladı
Borsaya açık olan şirket, developer.linkedin.com adresinden erişilebilen geliştirici sitesini basitleştirdiğinin de altını çiziyor ve geliştiriciler için sunduğu hizmet sözleşmesini güncellediğini paylaşıyor. Linkedin’in geliştiricilere önem vermesi önümüzdeki dönemde gelirlerinin artıracağının bir garantisi gibi görünüyor. Diğer yandan Türkiye her ne kadar 1.33 milyon üyesiyle Linkedin’in 16. ülkesi olsa da henüz Türkiye’de bir operasyonu bulunmuyor. Son olarak Linkedin’in mobil uygulamalarını yenileyerek mobil kullanıcıları önemsediğini de hatırlatalım.
Linkedin’in sunduğu API’lere ve partner program detaylarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir