Anasayfa » ALINTI » Microsoft, Google, Facebook Ve Amazon’un Toplam Değeri Bir Apple Etmiyor
Microsoft, Google, Facebook Ve Amazon'un Toplam Değeri Bir Apple Etmiyor

Microsoft, Google, Facebook Ve Amazon’un Toplam Değeri Bir Apple Etmiyor

Microsoft, Google, Facebook Ve Amazon'un Toplam Değeri Bir Apple EtmiyorBir süredir dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde bulunduran Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 5’in yaklaşmasıyla borsadaki toplam hisse değeri tavan yapmış ve Microsoft’un rekorunu kırarak tüm zamanların en değerli şirketi ünvanını da ele geçirmişti. Apple borsada bu kadar başarılı günler geçirirken peki en büyük rakiplerinin borsada durumları nasıl?

Halka arz edilmiş olan bu teknoloji devlerinin değerleri hisselerinin yaşadığı düşüş ve yükseliş ile birlikte her geçen gün değişmekte. Son verilere göre 632.54 milyar dolar olan Apple’ın değeri ile rakiplerinin değerleri arasındaki fark ise gerçekten ilgi çekici boyutlarda. TheNextWeb’in haberine göre bu teknoloji şirketlerinin değerlerinin karşılaştırıldığı tabloda elde edilen sonuç ise, Microsoft, Google, Facebook ve Amazon gibi teknoloji devlerinin değerlerinin toplamı bile bir Apple kadar etmediği yönünde. Aşağıdaki tabloda bu dört şirketin piyasa değerleri ve toplam piyasa değerlerini görebilirsiniz.

Microsoft: 256.78 milyar dolar
Google: 221.48 milyar dolar
Amazon: 111.26 milyar dolar
Facebook: 41.43 milyar dolar

Toplam: 630.95 milyar dolar
Apple: 632.54 milyar dolar

Apple, son bombaları iPhone 5 ve iPad mini’yi yakın zamanda çıkaracağı düşünüldüğünde aradaki bu fark biraz daha artabilir. Ancak 1999 yılında sadece 9 milyar dolar olan Apple’ın piyasa değerinin şimdi ulaştığı rakamlar gerçekten şaşırtıcı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir