Anasayfa » ALINTI » Skype’a Fotoğraf Paylaşım Özelliği Geldi
Skype'a Fotoğraf Paylaşım Özelliği Geldi

Skype’a Fotoğraf Paylaşım Özelliği Geldi

Skype'a Fotoğraf Paylaşım Özelliği GeldiBuna göre dosya paylaşım gibi birkaç önemli yeniliğe kavuşan uygulamanın detayları burada.

İnternet kullanıcıları arasında görüntülü ve sesli iletişimi sağlayan çeşitli uygulamalar mevcut. Özellikle uzak mesafelerdeki kişiler için oldukça önemli iletişim araçları arasında yer alan yazılımların birçok alternatifi mevcut.

Bunların en bilinenlerinin başında ise Skype geliyor. Gerek altyapı gerek fonksiyonel özellikleri ile bir adım öne çıkmayı başaran servis, yüksek çözünürlükte görüntülü ve sesli iletişimi mümkün kılıyor.

Son olarak Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in metro arayüzüne ayak uydurmak isteyen yetkililer bunun için çalışmalara başlamıştı. Ayrıca kısa süre önce masaüstü uygulamalarını güncelleyerek birtakım iyileştirmeler yapan ekip, diğer taraftan görüşmelere reklam alacağını açıklamasıyla eleştirilerin hedefi olmuştu.

Bilgisayarların yanı sıra akıllı telefon ve tabletler için de özel uygulamalar çıkaran mühendisler, yaptıkları açıklama ile iOS işletim sistemi için Skype’ın güncellendiğini duyurdular. Buna göre eskiye nazaran daha da hızlanan arayüzde başta rehber olmak üzere birçok sekmeye ulaşım süresi kısaldı.

Skype'a Fotoğraf Paylaşım Özelliği Geldi

Ayrıca kaynak tüketim oranlarını düşüren firma, böylelikle uygulamanın arka planda çalışırken harcadığı batarya miktarını azalttı. Artık daha az şarj harcayan servis dolaylı olarak kullanım süresini de arttırdı.

Skype iOS’un en büyük yeniliği ise artık fotoğraf gönderebiliyor olması. iOS cihazlardan Skype kullanıcılarına yönelik geçerli olan fonksiyon ile multimedya veri aktarımının önü açılmış oldu. Böylelikle görsel dosyaların iletimi için artık ne mail servislerinin kapasite sınırlamalarıyla uğraşmanıza, ne de MMS için ek ücret ödemenize gerek kalmadı.

•             Skype’ın iPad uygulaması için buraya, iPhone uygulaması için ise buraya tıklamanız yeterli.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir