Anasayfa » ALINTI » YouTube’dan Farklı Bir Reklam Modeli: Trueview
YouTube’dan Farklı Bir Reklam Modeli: Trueview

YouTube’dan Farklı Bir Reklam Modeli: Trueview

YouTube’dan Farklı Bir Reklam Modeli: TrueviewTrueview Video Ads reklam modelinde şirketler reklamlarını videoların içine yerleştiriyorlar. Video seyrederken ortaya çıkan reklamlardan kullanıcılar ne kadar memnun kalacaklar bilinmez ama YouTube bu reklamlardan ciddi gelir elde etmeyi planlıyor.

Bu yeni reklam modelinin reklam verenler açısından önemli ve farklı bir adım olduğunu ve sadece tamamı izlenen reklamlar için ödeme yapılacağı için de tercih edileceğini savunan Google, ayrıca kullanıcılara da 5 saniye sonunda reklamı izlememe seçeneği koyulduğu için sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyor.

Bu yeni özellik web’de izlenen bir Youtube videosundaki Trueview reklamlarını mobile de taşımış oluyor. Böylece platforma göre farklı reklam modeliyle çalışma gereği de ortadan kalkıyor.

Şimdi hamle sırası Apple’da… Bakalım Apple, mobil video konusunda ne gibi bir adım atacak ve tabii ki Google ile aralarında varolan ciddi rekabete nasıl bir açıdan darbe vuracak?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir