Anasayfa » ALINTI » 400 Milyon Kişiye Ulaştı!
400 Milyon Kişiye Ulaştı!

400 Milyon Kişiye Ulaştı!

400 Milyon Kişiye Ulaştı!Zira Google’ın sosyal ağı Google+, yaptığı son açıklamada aylık aktif kullanıcı sayısını 100 milyon kişi olarak açıkladı. Google+ Ürün Müdürü Vic Gundorta, son dönemde 400 milyon kullanıcının da sosyal ağa katıldığını söyledi.

Öte yandan geçtimiz ay açıklama yapan sosyal paylaşım sitesi Facebook,  aylık 955 milyon, günlük ise 552 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurmuştu.

Bir diğer yandan sosyal ağlar arasında 1 milyara yaklaşan kullanıcısına rağmen bu yıl sadece 72.7 milyon dolar reklam gelirine ulaşan Facebook, mobil reklam konusunda gerekli adımı atamadığı için Twitter’ın gerisinde kalmıştı.

Yılın ilk 6 ayında Facebook’u neredeyse ikiye katlayan Twitter’ın, kurumsal şirketler için önemli bir reklam mecrası olarak görülüyor.

Google+’nın ise Gmail, Youtube ve başka nedenlerle Google hesabı almaya zorlanan kullanıcıların sayısıyla bu rakamlara ulaştığı söyleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir