Anasayfa » ALINTI » Facebook’ta Bir İlk: Gerçek Zamanlı Kapak Fotoğrafları!
Facebook’ta Bir İlk: Gerçek Zamanlı Kapak Fotoğrafları!

Facebook’ta Bir İlk: Gerçek Zamanlı Kapak Fotoğrafları!

Facebook’ta Bir İlk: Gerçek Zamanlı Kapak Fotoğrafları!Bazı markalar kullanıcıların kapak fotoğrafları üzerinden pazarlama çalışmalarını destekleyen uygulamalar da geliştirdi.

Faaliyetini Slovakya’nın siyasi, ekonomik ve kültürel merkezi olan başkent Bratislava’da sürdüren Zaraguza Digital dijital dünyada bulunan diğer örneklerden sıyrılarak, bir ilki gerçekleştirdi ve Facebook sayfasında gerçek zamanlı yayın yapmaya başladı.

Zaraguza Digital kendi Facebook sayfasında, her onbeş saniyede bir yenilenen görüntülerle şirketteki etkinlikleri, özel kutlamaları, çalışma esnasındaki beyin fırtınaları ve eğlenme zamanlarında yaptıkları langırt karşılaşmalarını izleyebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra mesaj panosu ve oyunlar aracılığıyla sosyal medyanın altın kuralı olan “etkileşim”e de yer verilmiş. Bu sayede takipçi sayılarında ciddi bir artış gözlenmiş.

 

Bu ilginç çalışmanın yazılım dışındaki maliyeti, kullanılan web kamerasından çok fazla değil. Buna karşılık beğenme ve sayfa ziyareti sayılarında yarattığı sıçrama etkisini kısa bir tanıtım ardından aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

Bu çalışmanın çeşitli taklitlerini yakın zamanda göreceğimiz şüphesiz. Zaten bildiğimiz ama tekrar çıkaracağımız başlıca dersler ise şunlar diyebiliriz:

  • Bir konuda “ilk” olun.
  • Teknik değil, fikir kısmına odaklanın.

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.