Anasayfa » ALINTI » FBI 12 Milyon Kullanıcının Bilgilerine Sahip
FBI 12 Milyon Kullanıcının Bilgilerine Sahip

FBI 12 Milyon Kullanıcının Bilgilerine Sahip

FBI 12 Milyon Kullanıcının Bilgilerine Sahip

Küresel siber korsanlık örgütü Anonymous ile bağlantılı olan AntiSec, UDİD (Unique Device Identifiers) adı verilen ve her Apple ürününe özel olan dijital ortam kimliklerine bir FBI ajanının bilgisayarında eriştiğini açıkladı.

Ajanın bilgisayarında milyonlarca kimlik bilgisi bulunduğunu öne süren AntiSec, bu kimliklerden elde ettikleri bir milyon kullanıcı adını internette yayınladı. UDİD, Apple tarafından satılan cihazlara indirilen uygulamaların takibi için kullanılıyor.

Antisec yaptığı açıklamada, FBI ajanının bilgisayarında 12 milyondan fazla dijital kimlik bilgisi olduğunu iddia etti. Hacker grubu ,bu dijital verileri kullanarak, FBI’ın milyonlarca insanın kişisel bilgilerine ve adreslerine ulaşılabileceğine dikkat çekti.

Yaptıkları açıklamada Antisec, uygulama geliştiricilerin kişisel bilgilere erişebilmesini ve kimlik doğrulama sistemlerini, birer güvenlik zaafı olarak gördüklerini belirtti.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Ajan takipte yani…5 sene içerisinde çok şey değişecek. RFID teknolojisi gerçeğini de kaçırmamak lazım. Şu an vücuda ekleme denemeleri başladı. Bizi acaip bir gelecek bekliyor. Yetişemeyeceğimiz bir gelecek…http://www.scdigest.com/assets/On_Target/10-05-17-1.php?cid=3467

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir