Anasayfa » ALINTI » Google’dan Maps’e Yüksek Çözünürlük

Google’dan Maps’e Yüksek Çözünürlük

Birkaç gün önce MicrosoftBing Maps‘in yüksek çözünürlüklü resim projesinin ABD kanadını tamamladığını açıkladı. Bugün de Google, hem Google Maps, hem deGoogle Earth‘de yüksek çözünürlüklü resim sayısını arttırdığını bildirdi.

Google Maps blogunda şirket “Google Maps ve Google Earth artık 20’den fazla bölge için güncellenmiş havadan çekilmiş resimler ve 60’ın üzerinde bölge için güncellenmiş uydu resimleri sunuyor” dedi.  Google daha sonra bir ekleme yaparak resimlerin şimdilik sadece Google Earth’de görülebileceğini, ancak “yakında” Gogle Maps’te de kullanıma sunulacağını belirtti.

Yüksek çözünürlüklü resme sahip bölgeler arasında Las Vegas – ABD (yukarıdaki resim),Pamplona – İspanya ve Münih – Almanya bulunuyor.  Uydu resimlerinin güncellendiği yerler arasında ise ABD, Avustralya, Yunanistan ve hatta Kuzey Kore’de bölgeler var.

Google Maps 23 Amerikan şehri için 45 derecelik resimleri yazılıma ekledi.  Ayrıca Fransa’danbeş, İspanya’dan iki şehir için de bu resimler eklendi.

Google, herhangi bir bölgenin resimlerinin güncellenip güncellenmediğini öğrenmek isteyen kullanıcılar için bir e-posta bilgilendirme sistemini de hizmete açtı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir