Anasayfa » ALINTI » Pirate Bay’e Google Engeli
Pirate Bay'e Google Engeli

Pirate Bay’e Google Engeli

Pirate Bay'e Google EngeliGeçtiğimiz aylarda korsanla ilgili aramaları otomatik tamamlama listesinden engellemeye başlayan Google‘ın son olarak Pirate Bay‘i de listeye dahil ettiği anlaşıldı.

BitTorrent, torrent, RapidShare gibi terimler, Google’da ne kadar çok aratılmış olursa olsun, otomatik tamamlamada görünmüyorlardı. TorrentFreak‘in vurguladığı değişiklik ise The Pirate Bay’in de kara listeye eklendiği yönünde. Yani “thepiratebay” sözcüğünü yazmaya başladığınızda, kelimeyi yazmayı bitirene dek size “thepiratebay” önerisi gösterilmiyor.

The Pirate Bay” terimi geçtiğimiz sene engellenmeye başlanmıştı, ancak thepiratebay.org ve thepiratebay.se adreslerinin son bir ay içinde sansürlendiği söyleniyor. Bu durum ise terimlerle ilgili arama miktarını büyük ölçüde düşürüyor. Ancak The Pirate Bay’den bir yetkili, yaptığı açıklamada bu sansür dolayısıyla web sitelerinin zarar görmediğini, arama motorlarından gelen trafiğin çok küçük bir oranda olduğunu söylüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir