Anasayfa » ALINTI » Seninle Aynı Şeyi Yapanlarla Konuş!
Seninle Aynı Şeyi Yapanlarla Konuş!

Seninle Aynı Şeyi Yapanlarla Konuş!

Seninle Aynı Şeyi Yapanlarla Konuş!Bunlardan hangisi ne kadar yaşar? Hangisi istediği noktaya gelir? Bilinmez ama fark edilmesi gereken nokta şu ki; sosyal ağlar, insanları ilgi alanlarına ve anlık eylemlerinin benzerliğine göre anlamlı bir şekilde sıralamaya ve gruplamaya çalışmaktadır!

Bir bakıma sosyal ağların yapmaya çalıştıkları durum, verdikleri mesaj  “Seninle aynı şeyi yapanlarla konuş!” şeklinde olacaktır. Derya deniz olan, gün geçtikçe kalabalıklaşan, internet dünyasını domine eden sosyal ağlardan sıkılan internet kullanıcıları, daha özel kendilerinden bir şeyler bulabileceği, insanları daha düzgün segmente etmiş sitelere yönelecek tahminlerine göre, bu tür sitelerin oluşumuna daha sık şahit olacağız.

Bu yazıda, bu girişimlerden biri olan Friendplans’ten bahsedeceğim…

Friendplans Nedir ?

Friendplans o anda yaptığınız durumları, yapmakta bulunduğunuz etkinlikleri ve ileride yapmayı planladığınız etkinlikleri internet ortamında paylaşmanıza yarayan bir sistem.

Friendplans’da Neler Var?

Friendplans sayesinde ileriki tarihlere plan yapabiliyorsunuz. Örneğin hafta sonu yapacağın etkinliği sisteme tarihi, saati ile girip o an bilgisayar başında olmasanızda yayınlamasını sağlayabiliyorsunuz. Friendplans sizin yaptığınız etkinlikleri analiz ediyor ve sizinle aynı etkinliği yapmakta olan insanları bir panoda buluşturuyor. Bu panoda aynı etkinliği yaptığınız kişilerle sohbet edebiliyor, panoda sizin bulunduğunuz konuma en yakın insanları listeleyebiliyorsunuz.

Bir sosyal ağı tanımanın en kolay yolu sistemin içine girmektir! Sizde bu sosyal ağı merak ediyorsanız, buradan ziyaret edebilirsiniz…

 

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir